Bakanlar Kurulu Yarın Toplanacak Gündem: Asgari Ücret Zammı

Kabine Başkan Erdoğan liderliğinde toplanıyor! Masada 50+1 zirvesi ve asgari ücret zammı olacak .

Gündem 21.11.2021, 11:54
Bakanlar Kurulu Yarın Toplanacak Gündem: Asgari Ücret Zammı

Başkan Erdoğan, 22 Kasım Pazartesi günü Külliyede Kabineyi toplayarak liderlik edecek. Gündemde Türkiye’ye sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Karen Donfriedın teması ve MHP lideri Devlet Bahçeli ile gerçekleştirilen 50+1 sistemi de olacak. Ayrıca son yapılan toplantıda faizleri düşüren Merkez Bankasının kararı da ele alınacak. Toplantıda asgari ücret zammının da ele alnıması beklenirken, masada verginin kaldırılması gibi pek çok formül olacak. İşte tüm detaylar...
Kabine Toplantısı sonuçları için gözler Ankaradan gelecek açıklamalara çevrildi. Başkan Erdoğan başkanlığında yoğun gündemle toplanan Bakanlar Kurulunda koronavirüsle mücadele de istişare edilecek. 2 haftanın ardından gerçekleşen toplantıda gündem hayli yoğun.

İSTİHBARAT RAPORLARI
Toplantıda son dönemde güvenlik güçleri ve MİTin gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar, sahadaki son durum ve gelen istihbarat raporları masada olacak..

BAHÇELİ İLE 50+1 ZİRVESİ
Son olarak Çarşamba günü MHP lideri Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde görüşen Başkan Erdoğan, 50+1 sistem tartışmaları üzerinden gerçekleşen zirve hakkında Kabine üyelerini bilgilendirecek..

ABD İLE KRİTİK TEMAS
Geçtiğimiz hafta ABD Dış İşleri Bakan Yardımcısı Karen Donfriedın Türkiyeye gerçekleştirdiği ziyaret de masada olacak.

F-35 programından çıkartılan Türkiyeye parasının iadesi konusunda iki ülkenin hemfikir olduğunu söyleyen Donfriedın açıklamaları neticesinde Türkiyede gerçekleştirdiği temaslar ele alınacak, iade sürecinin yol haritası görüşülecek..

AHABER

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 03 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı