Bakanlar Kurulunun Tarihi ve Gündemi Belli Oldu

Tam Kapanma sonrası Kabine tolantısının ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. İşte Kabine Toplantısı Tarihi ve gündemi .

Gündem 12.05.2021, 23:00 12.05.2021, 23:45
Bakanlar Kurulunun Tarihi ve Gündemi Belli Oldu

Tam Kapanma sonrası Kabine tolantısının ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. İşte Kabine Toplantısı Tarihi ve gündemi . 

Tam kapanma sonrası kamuoyunun açıklanması merakla beklenen kabine topkantısının tarihi belli oldu. 

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı , Bakanlar kurulu toplantısı 17 Mart Pazartesi günü yapılacak.

Kabinenin ana gündem maddesi Kontrollü normalleşme adımları. 

Tüm gözler kabine toplantısında olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısında tam kapanma sonrası kademeli olarak normalleşme adımlarını açıklayacak. 

Buna göre Gündemin ilk maddesinde okulların açılması ve LGS ve YKS Sınavları var. 

Türkiye bayram sonrası gerçekleşecek kabine toplantısı ve Başkan Erdoğanın açıklamalarına kilitlendi. Tüm Türkiye kabine sonrası Başkan Erdoğanın açıklamalarını bekliyor. Kabinenin İlk konusu okulların açılışı olacak. 

BAYRAMDAN SONRA NORMALLEŞME SÜRECİNİ YAŞAYACAĞIZ
Sağlık sisteminde kovidin getirdiği yük de hafifleyince, normalleşme süreci yaşayacağız. Bayramdan sonra rahatlayacağız.

BAŞKAN ERDOĞAN NORMALLEŞME SİNYALLERİNİ VERDİ
Koronavirüs salgınının ülkedeki gençlerin eğitim ve sosyal yaşamına yansımaları olduğunu hatırlatan Başkan Recep Tayyip Erdoğan normalleşme planına ilişkin önemli açıklamalar yaparken şunları söyledi: "Bugüne kadar oluşturduğumuz güçlü eğitim-öğretim ve bilişim altyapısıyla eğitimlerinizi uzaktan ama kesintisiz sürdürmenizi sağladık. Sosyal yaşamla ilgili olarak ise bir süre daha hepimizin fedakarlık yapması gerekiyor. Tedbirlere sıkı sıkıya riayet ederek, bu salgını en kısa zamanda atlatıp normal hayatımıza döneceğimiz günlerin yakın olduğuna inanıyorum."

"17 MAYISTA NORMALLEŞMEYİ AÇIKLAYACAĞIZ"
"İnşallah bu noktada 17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden bir tanesi de zaten bu olacak.

17 MAYISTAKİ AÇIKLAMAMIZDA OKULLARIN AÇILIŞI DA OLACAK
Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreç de yer alacak. Salgının şüphesiz ki inişli çıkışlı seyri bu tür konularda çok önceden kesin tarihler vermemize mani oluyor. Bakınız şu anda ciddi manada vefat sayısında düşüş var. Tabii bu aldığımız tedbirlerin netice vermeye başladığını gösteriyor.

Yorumlar (0)
24°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 24 Haziran 2021
İmsak 03:25
Güneş 05:26
Öğle 13:12
İkindi 17:11
Akşam 20:47
Yatsı 22:39