BİM'de Satılan O Ürün Sahte Çıktı: Bim Açıklama Yaptı

Son dakika haberi: BİM marketler tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada , Tarım Bakanlığı tarafından açıklanan sahte ürünlerden markette satılanlar için sözleşme iptali yapıldığına yer verildi.

Gündem 17.09.2020, 20:22
BİM'de Satılan O Ürün Sahte Çıktı: Bim Açıklama Yaptı

Bim açıklama yaptı: Firma ile ilişkimiz sonlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı geçtiğimiz gün bir açıklama yaptı ve taklit ile tağşiş (içine başka madde karıştırılan) ürünlerin listesine yer verdi. Yayımlanan liste çok uzundu. Sucuğa, dönere at eti , kanatlı eti koyan firmalar, çaya renklendirici koyan firmalar, sahte bal şekerli bal üreteen firmaların listeleri tek tek yayımlandı.

Açıklanan bu listede, binlerce kişinin BİM marketlerden aldığı bir bal markasının da yer aldığı görüldü. Bim de satılan bu bal ile ilgili Bim bir açıklama yaptı ve firma ile ilişkinin sonlandırıldığına yer verildi.

Söz konusu açıklamad,a "Mevcut ürün analizlerinde hiçbir sorun çıkmamasına rağmen, ihtiyaten bu üretici ile ticari ilişki sonlandırılmıştır" denildi.

Bim marketler tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türkiyede her gün milyonlarca tüketicinin alışveriş ettiği BİM mağazalarında satışa sunulan bütün ürünler titizlikle kontrol edilmekte ve hiçbir şekilde tüketicinin kandırılmasına veya sağlığının riske atılmasına izin verilmemektedir.

"Sorunsuz oldukları kesinleştikten sonra satışa sunulmuştur"

Bazı gazete haberlerinde bahsi geçen Balkaşık Süzme Çiçek Balı (850 gr.) ürününde 1,5 yıl önce üreticinin ham madde alımı aşamasında kontrolden kaçan bir parti balda, saf bal içine şeker kullanıldığı tespitine istinaden BİM tarafından ilgili partiye ait bütün ürünler raflardan kaldırılmıştır. Üretici daha sonrasında ham madde alımı aşamasında kontrollerini artırdığını iletmiştir. Tarafımızca, konunun yakından takip edildiği bu 1,5 yıllık dönemde firmadan alınan bütün ürünler hassasiyetle kontrolden geçirilmiş ve sorunsuz oldukları analizlerle kesinleştikten sonra satışa sunulmuştur.

Üretici ile ticari ilişki sonlandırılmıştır

Ancak, üretici firmanın o dönemde üretmiş olduğu ve raflarımızdan kaldırdığımız ürünlerin Tarım ve Orman Bakanlığının 15.09.2020 tarihli listesinde yer almasının ardından mevcut ürün analizlerinde hiçbir sorun çıkmamasına rağmen, ihtiyaten bu üretici ile ticari ilişki sonlandırılmıştır. BİM hiçbir zaman müşterilerine hileli, sorunlu bir ürün satmamıştır, bundan sonra da satmayacaktır."

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
banner51
14°
sisli
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:57
Güneş 07:22
Öğle 12:53
İkindi 15:45
Akşam 18:14
Yatsı 19:34