Bodrum'u Turizm Bakanlığı kurtaracak

İstanbul'da metro projesini devam ettiren, Tekirdağ'da Ergene'yi temizleyen hükümet, Bodrum'un da altyapısına el attı.

Gündem 16.09.2020, 08:48
Bodrum'u Turizm Bakanlığı kurtaracak

Belediyecilikte heykelden başka bir hizmet bilmeyen CHPli başkanların açığını yine hükümet kapatacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı artık kangren halini alan Türkiyenin turizm cenneti Bodrumun altyapısını çözmek için hareket geçti. Dün Bakan Mehmet Nuri Ersoy ile CHPli Muğla Büyükşehir Belediyesi arasında protokol imzalandı.

Buna göre; Torba ilçe merkezi, oteller bölgesi, Kızılağaç, Yalı, Çiftlik ve İçmeler Mahallelerini kapsayan kanalizasyon şebekeleri yenilenecek; terfi merkezleri, deniz deşarj hatları ve yağmur suyu iletim hatları rehabilite edilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın verdiği talimatlar doğrultusunda büyükşehir belediyelerinin yeterli olamadığı noktalarda bakanlıklar olarak kaynakları ölçüsünde devreye girdiklerini hatırlatan Ersoy "Toplamda 200 milyon artı KDVye mal olacak ve tamamı Bakanlığımızca karşılanacak projeyi, 2021 sonunda hizmete yetiştirmeyi planlıyoruz. Geçen yıl Antalya Büyükşehir ile anlaşarak Serik Arıtma Tesisinin inşasına başlamıştık" dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de Bakan Ersoya teşekkür ederek "Bodrumun üstü milleti, altı bizi yakıyor. Buraya gelenler, altyapı yeterli olmadığı için büyük sıkıntı çekiyor" şeklinde konuştu.

Türkiye

Yorumlar (0)
banner51
20°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 21 Eylül'de Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 21 Eylül'de Açılmalı mı?
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 05:16
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:30
Akşam 19:14
Yatsı 20:34