'Bu millet Türkiye'nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı kapsamında Meclis'teki törene katıldı.

Gündem 15.07.2021, 14:30
'Bu millet Türkiye'nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu millet Türkiyenin geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı kapsamında Meclisteki törene katıldı.
"Ülkemizin bekası, milletimizin istiklali uğrunda can veren kahraman şehitlerimize Allahtan rahmet niyaz ediyorum. Tüm gazilerimize sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyorum. O gece özgürlüğüne, ezanına, bayrağına, vatanına, devletine, geleceğine sahip çıkan milletimin tüm fertlerine şükranlarımı sunuyorum.

Fedakarlıklarıyla o karanlık geceyi kardan aydınlık bir sabaha kavuşturan yiğitlerin hakkını asla ödeyemeyiz. Çıplak elleriyle tankları durduran cesaret abidelerinin hakkını ödeyemeyiz. Yurdu yaşatmak için can veren kahramanların haklarını ödeyemeyiz.

Her karışında bir yiğidin yattığı bu güzel ülkenin asli sahibi şehitler ve gazilerin başını çektiği kahramanlardır. Bu ülkenin sahibi eve erzak almaya değil devletimize sahip çıkmaya geldik diyen Batuhanlardır. Daha 15 yaşındayken şahadet şerbeti içien Halil İbrahim Yıldırımdır. Kahramankazanlı çiftçilerimizdir. Bu ülkenin sahibi yüireinde iman, ellerinde bayraklarla hainlere meydanları dar eden kahraman kadınlarımızdır.

Hiç kimsenin, özellikle bu güzide çatı altında görev yapanların, 15 Temmuz gecesi bu şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur. Demokrasiye gönül verenlerin zaferidir. Milletimiz 15 Temmuzdaki direnişiyle bir darbe girişimini püskürtmüş, bir işgal teşebbüsünü engellemiştir.

Bu millet Türkiyenin geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Milletvekillerimiz gazi Meclisin şanına yaraşır bir şekilde halkın emanetini yere düşürmemiştir. O gece engelleri aşarak, tankların çevresinden dolanarak TBMMye gelen ve milletin vekili olma sorumluluğunu yerine getiren herkese şükranlarımı sunuyorum.

Yorumlar (0)
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08