Bu Pazar yasak var mı? 13 Haziran Pazar sokağa çıkmak yasak mı?

Bu Pazar yasak var mı sorusu vatandaşların gündeminde. Kademeli normalleşme döneminde hafta sonunda 13 Haziran Pazar sokağa çıkmak yasak mı yeniden merak konusu oldu. Peki, Pazar günü yasakları ne zaman bitiyor?

Gündem 11.06.2021, 17:05
Bu Pazar yasak var mı? 13 Haziran Pazar sokağa çıkmak yasak mı?

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu yasaklarında bazı değişiklilere gidildiğini kamuoyu ile paylaşmıştı. Haziran ayı içerisinde geçerli olacak yeni uygulama ile beraber İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede 12 ve 13 Haziran günlerini de kapsayan yeni kararlar alınmış oldu.

13 Haziran Pazar Yasak Var Mı?
Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00-­05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00den başlayarak Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

NOT: Pazar günleri sokağa çıkma yasağı devam ediyor.
Sokağa çıkma yasağında üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla bazı kurum ve kuruluşlar bu kısıtlamadan muaf tutuldu.

Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan işyeri/fabrika/imalathane gibi yerlerde çalışan kişiler yapılan denetimlerde 29.04.2021 tarih ve 7705 sayılı genelge doğrultusunda e-Devlet platformu ile İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi üzerinden alınacak “çalışma izni görev belgesi” ibraz edilmesi zorunlu olacak.

Ayrıca sokağa çıkma kısıtlamasından sadece turistik faaliyetler kapsamında geçici/kısa bir süre için ülkemizde bulunan yabancılar muaf tutulacak

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyetlerine devam edecek. Vatandaşlar zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecekler.

Yorumlar (0)
20°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:09
İkindi 17:09
Akşam 20:44
Yatsı 22:35