CHP'den Erdoğan'ın 'boykot' çağrısına destek

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, 'Fransız mallarını satın almayın' çağrısına ilişkin açıklama yaptı. Öztrak, Türkiye'nin Paris yönetimine karşılık vermesinin normal olduğunu söyledi

Gündem 26.10.2020, 18:46
CHP'den Erdoğan'ın 'boykot' çağrısına destek

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı.

Toplantı sonrasında basın açıklaması düzenleyen Parti Sözcüsü Faik Öztrakın gündeminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Fransız mallarını boykot çağrısı vardı.

BOYKOT ÇAĞRISINA DESTEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde yaptığı konuşmada, "Fransada Türk markalı mal satın alınmasın deniyorsa, buradan milletime sesleniyorum, sakın Fransız mallarını satın almayın." dedi.

CHP Sözücü Öztrak, Erdoğanın Fransız ürünlerine boykot çağrısına destek açıklaması yaptı.

TÜRKİYE BU HAKKINI KULLANACAKTIR

Din ve milliyetçilik aksı üzerinden ülkeleri getirdiği nokta bu. Fransanın yaptığı bu." diyen Öztrak, şu şekilde konuştu:

"Fransanın Türk mallarını almama gibi bir tavrı varsa Türkiye de bu hakkını kullanacaktır. Uzun süre devam ettirilmesi mümkün olmuyor. Bu tür boykotların karşılıklı maliyetleri halka oldukça yüksek olabiliyor. Eğer karşı taraf bu boykotu uyguluyorsa Türkiyenin de karşılık vermesi normal."

TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI POPÜLİST SİYASETÇİLERİN EKMEĞİ OLUYOR

Faik Öztrak, ayrıca açıklamasında, Avrupanın popülist siyasetçileri İslama ayar vermekten bahsediyor. Türkiye düşmanlığı, seçime giden ülkelerde popülist siyasetçilerin en önemli ekmeği oluyor." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
13°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:35
Güneş 08:07
Öğle 13:00
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09