Çifte cinayetin zanlısı tutuklanarak cezaevine gönderildi

Bakırköy'de avukat Servet Bakırtaş'ı, ardından Büyükçekmece'de Öznur Tufan'ı tabancayla vurarak öldüren Abdullah T. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Katil zanlısı savcılıkta verdiği ifadesinde, “Avukat Servet Bakırtaş’ı öldürmeye çok önceden karar verdim ama bu kararımı bir türlü yerine getiremedim” dedi.

Gündem 07.07.2022, 21:52
Çifte cinayetin zanlısı tutuklanarak cezaevine gönderildi

Bakırköyde avukat Servet Bakırtaşı, ardından Büyükçekmecede Öznur Tufanı öldüren Abdullah T. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Abdullah T. savcılıkta verdiği ifadesinde esnaflık yaptığı dönemde Burak Ocak isimli kişiyi 2014 yılında ruhsatsız silah ile yaraladığını söyleyerek, “4 yıl bu olay nedeniyle cezaevinde kaldım. 2018 yılında tahliye oldum. Tahliye olduktan sonra düzenli iş kuramadım. Avukat Servet Bakırtaş tarafından sürekli haciz işlemleri yapıldı. Benden 900 bin TL civarında tazminat istediler. Ancak Burakın hiçbir sakatlığı olmamasına rağmen bu miktar tazminata hükmedilmesini kabul edemedim. Yapacak iş bulamamam, başkalarının yanında sığıntı gibi yaşamam nedeniyle bunaldım. Kendimi öldürmek amacı ile 2019 yılında silah aldım. Amacım kendimi öldürmekti ancak daha sonra bana yapılan şeyleri hazmedemedim. Karşıdaki insanların kötü olduğunu düşündüm, önce onları, sonra kendimi öldürecektim. Avukat Servet Bakırtaş ile Burak Ocakı öldürmeye çok önceden karar verdim ama bu kararımı bir türlü yerine getiremedim. En son dün evde bulunurken silahı elime aldım kendimi öldürmek istedim ama tetiği çekemedim. Bunun üzerine önce avukat Servet Bakırtaşı öldürmek için evden çıktım. Bürosuna gittiğimde kapıyı Servet Bakırtaş açtı. Kendisi beni tanımadı. Ben ona ‘Üst kattan gönderdiler avukatlık işim var dedim. İçeri girip koltuğa oturdum ve ona ‘Ben Abdullah T. beni hatırladınız mı? deyip ağzına mermiyi vererek kendisine doğrulttuğumda ayağa kalktı. Rastgele iki el ateş ettim ve hemen oradan ayrıldım. Ardından Büyükçekmeceye Burak Ocakın çalıştığı yere gittim. Oraya vardığımda teyzesini gördüm. Teyzesi Öznur Tufanı görünce olaylara en başından beri bu kişinin sebebiyet verdiğini düşündüğüm için görür görmez tek el ateş ettim. Sonra 15-20 kişi bana saldırdılar. Üzerimden çıkan sahte kimliği yolda bulmuştum. Kaçmayı düşündüğüm için üzerine fotoğrafımı yapıştırdım. Yaptıklarımdan pişmanım” dedi.

Sulh Ceza Hakimliği, zanlının ‘kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürme ve ‘tasarlayarak öldürme suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 10 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı