‘Cinsiyet değiştirme kuyruğu’ iddiası… Cerrahpaşa’dan açıklama geldi

Prof. Dr. Ahmet Akın'ın "Cerrahpaşa'da 4 bin kız erkek olmak için bekliyor. Zeynep Kamil'de de 2 bin 700 erkek kız olmak için bekliyor" açıklamasına Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden yanıt geldi.

Gündem 17.06.2022, 00:41
‘Cinsiyet değiştirme kuyruğu’ iddiası… Cerrahpaşa’dan açıklama geldi

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Akın’ın, katıldığı “Aileni ve Neslini Koru” programında binlerce kişinin cinsiyet değiştirmek için beklediği iddiası çok konuşulmuştu. Akın, “Cerrahpaşa’da 4 bin kız erkek olmak için bekliyor. Zeynep Kamil’de de 2 bin 700 erkek kız olmak için bekliyor” demişti.

Akın, panelde şöyle konuşmuştu:

“Binlerce çocukta ateizm, deizm ve agnostizm ile manen ölüm, eşcinsellik ile toplumsal ölüm ve intihar ile madden ölüm görülüyor. 3’ü de bir çocukta görülür mü? 2030’a kadar bu devam edecek. Çünkü biz yokuz. Bu çağın 5 temasından söz ediyorum. Eğlence, özgürlük, kadın hakları, hayvan hakları ve çevre sevgisi, çocuklara buradan geliyorlar. Buradan gelirken de müzik, moda, sinema ve diziyle geliyorlar. Şöyle anlatıyorlar bunlar dinde yok.

Cerrahpaşa’da 4 bin kız erkek olmak için bekliyor. Zeynep Kamil’de de 2 bin 700 erkek kız olmak için bekliyor. Yaşları kaç biliyor musunuz? 12 ile 19 yaş arasında. Ve ben şuna eminim yüzde 99’unda hiçbir sorun yok. Yönlendirilmiş, özendirilmiş. Ve şunu diyor çocuklar ‘cool gösteriyor’. İsimleri Ayşe, Zümra, Meryem, Asiye isimler böyle…”

CERRAHPAŞA TIP: SAYILAR ABARTILI

Akın’ın sözleri sosyal medyada gündem olunca İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden yazılı açıklama geldi.

Açıklamada “Çeşitli basın yayın organlarında yer alan ve sosyal medya platformlarında sıkça paylaşıma konu olan Cerrahpaşa Tıp Fakültemizde cinsiyet değiştirme ameliyatlarına yönelik iddiaların yer aldığı haberlerin içeriğinde verilen hasta sayıları gerçeğin çok üzerinde ve abartılıdır. Profesör unvanlı ve Üniversitemizle ilişkisi olmayan bir öğretim üyesinin açıklamasına dayandırılmış bu haberler tamamıyla dezenformasyonun sonucu olup toplumu yanlış yönlendirme amacına hizmet etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur ” ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (1)
Okan 1 hafta önce
Var yani diyorsunuz ama o kadar değil çok iyi bir savunma milleti ibne yapıyoruz diyorsunuz yani önce bu işin maddi boyutunu karşılayan ve ameliyatını yapan i.... Gitsin kendi çocuklarının cinsiyetini degissin
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı