Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram tatili açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde toplanan Bakanlar Kurulu'nda gündemin en önemli maddesi Kurban Bayramı tatili. Başkan Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu sonrası bayrama ilişkin kararını açıklıyor.

Gündem 12.07.2021, 19:38
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram tatili açıklaması

Kurban Bayramı için tatil programı yapan vatandaşların gözü kulağı bu haberde. Cumhurbaşkanı Erdoğanın liderliğinde toplanan Bakanlar Kurulunda, tatil kararı ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen toplantı yaklaşık 1 saat 50 dakika sürdü. Kısa süre içerisinde toplantıda alınan kararlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanıyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞANIN KONUŞMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğanın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamaların satır başları şu şekilde:

-(Kovid-19) Virüsün yeni varyantları dünyayı tehdit ediyor. Biz hem sağlık sistemimizin gücü hem aşılama oranlarımızla nispeten iyi bir noktadayız."

-(Kovid-19) Aşılamanın nispeten düşük olduğu yerler tehdit altına girebilir. Ciddi gayretler ve fedakarlıklarla elde ettiğimiz avantaja sahip çıkmak mecburiyetindeyiz."

-(Kovid-19 tedbirleri) Bayram günlerini de aynı şekilde kurallara uyarak geçirmeliyiz. Önümüzdeki dönemde aynı sıkıntılara düşmemek için tedbiri elden bırakmamalıyız."

- Erdoğan: "2021 yılında ulaşacağımız büyüme oranıyla, dünyanın yükselen ekonomisi olduğumuzu, hedeflerimize adım adım yaklaştığımızı ispatlayacağız."

-"Büyük ve güçlü Türkiyenin inşası yolunda diğer alanlarla birlikte ekonomide de emin adımlarla ilerliyoruz."

- "Türkiyenin üzerinde kara bulutlar dolaştırmak için çalışanların, müspet tüm gelişmelerin üzerini kapatarak umutsuzluk körükleme gayretlerinin beyhude olduğunu göreceğiz"

-"Önümüzdeki yılları kazasız belasız geride bırakarak gündemdeki projeleri, yatırımları, politikaları hayata geçirdiğimizde büyük ve güçlü Türkiyeyi inşa etmiş olacağız."

-"Artık Türkiye, siyasi ve ekonomik olarak dünyanın en üst ligine adım atmak üzeredir."​

-"Küresel yönetim ve ekonomi sisteminin yeni baştan yapılandığı şu süreçte Türkiyeyi hak ettiği yere getirmek için son iki asrın en önemli fırsatını yakalamış durumdayız."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞANDAN OTOYOL MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine sonrası yaptığı açıklamada, Ankara-Niğde arasında hizmet veren otoyolun, yüzde 20 il 40 arasında indirimli olacağı müjdesini verdi. Erdoğanın konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

"Ankara-Niğde Otoyolunda sürücülerimiz artık otomobilleri ile yüzde 20, minibüs, yolcu otobüsü, kamyon ve tırlarıyla yüzde 40 indirimli seyahat edebilecek."

Erdoğan ayrıca bayram sebebiyle otoyollarda uygulanacak lan ücretsiz geçişlerin de cuma günü gece yarısı itibarıyla başlatılacağını ifade etti:

"Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır."

TATİL 11 GÜN OLACAK MI?

Gevşetilen koronavirüs önlemleri sonrası en önemli Bakanlar Kurulundan birine hazırlanan kabine, Kurban Bayramı tatilinin kaç gün gerçekleştirileceği noktasında karara varacak. Toplantı sonrası yapılması planlanan açıklamayı, Cumhurbaşkanı Erdoğan duyuracak. Toplantı sonrasında alınan kararda, bayram tatilinin 11 gün olup olmayacağına ilişkin açıklama yapılması bekleniyor.

Toplantıda ayrıca koronavirüs salgınında gelinen noktaya ilişkin önlemler ve değerlendirmeler de ele alınacak.

Yorumlar (0)
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08