Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB'ye tepki, 'Hesabını soracağız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bunların tek derdi, 15 Temmuz'un faili FETÖ'cüleri yeniden devlete doldurmak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "PKK'yı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, belediyeye doldurmanın gayreti içerisinde ve dolduruyor. Bunların da hesabını soracağız” dedi.

Gündem 30.04.2022, 22:58
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB'ye tepki, 'Hesabını soracağız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenen "AK Parti İstanbul İftarı-İstanbul Kardeşlik Sofrasında" programında partililerle buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada bayram tebrikinde bulunarak Türkiyedeki tüm illerin teşkilatlarına teşekkür etti.

“Cumhur İttifakı olarak 2023 hedefimize durmadan ulaşacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Teşkilatlarımızın tüm faaliyetleri sayesinde milletimizin salgın nedeniyle bizi özlediğini gördük. İnşallah bu ivmeyi kesintisiz devam ettirerek Cumhur İttifakı olarak 2023 hedefimize durmadan ulaşacağız. Unutmayınız AK Partide görev üstlenmek demek mevki sahibi olmak değildir. Milletimize hizmetkar olmak, ülkemizi güçlendirmek, mağdurların yanında olmak için gece gündüz çalışmaya talip olmak demektir. Hangi dünyevi makam böyle samimi bir duanın verdiği çalışma şevkini sağlayabilir. Seçimlerdeki başarımızı gece gündüz çalışarak eğitimden sağlığa ulaşımdan enerjiye her alanda kazandırdığımız eserlere borçluyuz” dedi.

“İnşallah bayramdan itibaren kardeşlik ve kucaklaşma seferberliğini daha ileriye taşıyacağız”

“Yılın her günü her saati milletimizle birlikte olmalıyız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbulda 1994te yaktığımız meşaleyle bu şehrin kaderini biz değiştirdik. AK Partinin iktidara gelmesiyle aydınlığı tüm Türkiyeye yaydık. Türkiye geliştikçe tüm bölgemizin dikkatini toplamaya başladı. Pek çok ülkede insanların çoğu Türkiyenin yerini haritada gösteremiyordu. Bugün başarılarını duymayan az kişiye rastlayabilirsiniz. Cumhuriyetimizin 1923ten 2023e kadarki belirleyicisi biz olduk. 2053ü 2071i de biz şekillendireceğiz. Yıllarca bu ülkeyi dar bir alana hapsettiler. AK Parti tüm oyunları planları bozuyor. Biz bu kararlılıkla yapılamaz denilen ne varsa tamamını başardık. AK Parti olarak milletimizin hak ettiği refah önünde hangi engeller varsa yıktık. Geçmişte terör örgütlerinin, çetelerin, vesayet odaklarının cirit attığı Türkiye bugün en güvenli ülkeler arasına girdi. Bay Kemalin dediğine bakmayın, o karanlık bir Türkiye yaşıyordu, şimdi zihinsel karanlık yaşayan Bay Kemal zannediyor ki millet yutacak. Artık millet bunları yutmuyor. Bay Kemal artık akıllı sayaçların çalıştığı bir Türkiye olduğunu bilmiyor, kimin karanlıkta olduğunda da bir haber. İnşallah bayramdan itibaren kardeşlik ve kucaklaşma seferberliğini daha ileriye taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

“Biz milletimizi hayat pahalılığına karşı korumak için uğraşıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz ekonomi sisteminin yeniden yapılandığı bu dönemde büyük ve güçlü Türkiye diyoruz. Bay Kemal son grup konuşmasında söylediği iki başlıkla nihayet baklayı ağzından çıkardı. İlk mesajını ya bana katılın ya yolumdan çekilin sözüyle verdi. Böylece bu zat partisinin genlerinde zaten var olan faşist yüzünü açıkça ortaya koymuş oldu. Bu zatın bugüne kadar sergilediği demokrat ve özgürlükçü tavrın baştan sona yalan olduğu ortaya çıktı. Hani bu zat yıllardır tek adam diyordu ya, meğer aslında kendi hayalini anlatıyormuş, kendi ortakları düşünsün artık. Bunlar tek parti döneminde milletimizin inancıyla, kültürüyle kavga etmiştir. Bunlar, AK Partinin iktidarı boyunca atılan demokratik adımlara karşı çıkarak milletin kendisiyle kavga etmiştir. Herkes kendine yakışanı kalbinde yaşattığını yapar. Biz milletimizi hayat pahalılığına karşı korumak için uğraşıyoruz” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Rusya-Ukrayna savaşının etkilerinden uzak tutmak için uğraşıyoruz. Bir haftada Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna Başkanı Zelenskiy ve BM Genel Sekreteri ile görüşmeler yaparak, barışı nasıl sağlayacağız bunun gayreti içerisindeyiz. Bunların ise tek derdi Geziyi savunmak. Bunlar Gezici. Bunların yeşil diye bir anlayışı yok. Bu bizim anlayışımız. Gerçek çevreci biziz. Antalya, Muğla yangınlarında gördük. Bunların tavırlarını gördük. CHP belediyelerinin dikili ağaçları var mı? Yok” dedi.

“PKKyı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, belediyeye doldurmanın gayreti içerisinde ve dolduruyor hesabını soracağız”

“Bunların tek derdi, 15 Temmuzun faili FETÖcüleri yeniden devlete doldurmak. PKKyı İstanbul Büyükşehir Belediyesi belediyeye doldurmanın gayreti içerisinde ve dolduruyor. Bunların da hesabını soracağız” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların tek derdi Avrupaya, Amerikaya şirin gözükmek için yabancı büyükelçilerden aldıkları talimatları yerine getirmek. Almanyada bizim büyükelçimizi dışişlerine çağırıyorlar, Türkiyenin Sorosu olan Osman Kavala için. Biz anında onların büyükelçisini de Dışişleri Bakanlığımıza çağırdık. Hesabını sorduk. Bunların derdi, sallanıp duran altılı masalarını ayakta tutmak. Buradan çağrıda bulunmak istiyorum. Yaşadığımız her vesayet tuzağının gerisinde bu oyunun izlerini görebilirsiniz. Bu oyunu 20 yılda nasıl bozduysak 2023te de bir kez daha bozacağız. Hiçbir güç büyük Türkiyeye engel olamayacak” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı