Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Normalleşme İle İlgili Flaş Açıklama

Normalleşme ile İlgili Son günlerin en önemli Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapıldı.

Gündem 01.03.2021, 19:45 01.03.2021, 20:22
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Normalleşme İle İlgili Flaş Açıklama

Normalleşme ile İlgili Son günlerin en önemli Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Beştepede Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapıldı.

3 buşuk saati aşan kaine toplantısı sonrası Cumhrubaşkanı ERDOĞAN ulusa seleniş konuşmasında alınana kararları açıklıyor.

Cumhurbaşkanlığı kabinesinini gündeminde Restoran ve kafelerle ilgili, 65 yaş üstü , hafta sonu kısıtlamasının kaldırılması, yüz yüze eğitim ve yüz yüze sınavlarla ilgili çok önemli açıklamalar yapılması bekleniyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan 28 Şuvbatın yıldönümünde onbinlerce gencin başörtüsü mağduru olduğunu ve Cumhuriyet tarihinin en büyük banka soygunun 28 şubattta yapıldığı açıkladı. 

Yeni ve sivil bir anayasa hazırlık çalışmalarımıza başladık. İnsan hakları eylem palanımızı açıklayacağız. Bu adım Yeni ve Sivil anayasa çalışmamızın da çatısını oluşturacak. 

28 ŞUBAT POSTMODERN DARBESİ

28 Şubat hadisesi bir darbe hareketidir. Ülkemize ekonomiden siyasete geniş bir yelpazede ağır faturası olmuştur. 28 Şubatta binlerce insanımız siyasi görüşlerinden dolayı hukuksuzluğa ve zulme maruz kalmıştır. Tarih her türlü baskıya rağmen iradesine sahip çıkanlara vesayete selam duranları unutmadı, unutmayacaktır.

Türkiyeyi hak ettiği demokratik ve ekonomik gelişmişlik seviyesine ulaştırmak için pek çok antidemokratik uygulamayı kaldırdık. Milletimizle sırt sırta vererek meydanı Türkiyeyi eski karanlık günlerine döndürmek isteyenlere bırakmayacağımızı gösterdik. 

YENİ ANAYASA ÇAĞRISI

Yarın İnsan Hakları Eylem Planımızı kamuoyuyla paylaşacağız. Bu eylem planında 9 başlık altında yüzlerce faaliyet yer alıyor. Yeni anayasa teklifimiz İnsan Hakları Eylem Planının çatısını oluşturuyor. 

Bugüne kadar milletimize ait yeni ve sivil anayasa hayalimize ulaşamadık. İnşallah bu defa bunu başaracağız. Hazırlık çalışmalarımıza şimdiden başladık. Korkularla, ideolojik at gözlükleriyle hareket edersek ne tarih ne de millet bizi affeder. Gelin ülkemizi darbe anayasalarına mahkumiyet utancından kurtaralım. Milletimizi en kuşatıcı anayasaya kavuşturalım.

EKONOMİDE BÜYÜME RAKAMLARI 

Bugün yüzde 1,8 olarak açıklanan büyüme oranımız izlediğimiz politikaların başarısının en somut örneğidir. Türkiye büyürken İngiltere yüzde 9,9 oranında, Hindistan yüzde 8 oranında, Almanya yüzde 4,9 oranında ve Amerika yüzde 3,5 oranında küçüldü. Aynı şekilde 2021 yılına iyi bir başlangıç yapan ihracatımız Şubat ayında önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,6 arttı. 

Bizim için asıl önemli olan büyümenin toplumun tüm kesimlerine ulaşması ve istihdam oluşmasıdır.

Kontrollü Noırmalleşme Süreci Başlıyor

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Anketi Tümü
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Nisan 2021
İmsak 04:37
Güneş 06:11
Öğle 13:08
İkindi 16:53
Akşam 19:56
Yatsı 21:23