Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı tatili açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını Millete Sesleniş konuşmamda açıklayacağım.

Gündem 10.07.2021, 00:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı tatili açıklaması

Cuma namazını Diyarbakır’daki Kurşunlu Camii’nde kılan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, namaz sonrası açıklamalarda bulundu:

– Suriçi’nde konutlarımız yerel mimariyle inşa ediliyor. Bir an önce bunlar bitirilip sahiplerine teslim edilecek. Bir başka Diyarbakır’ı inşa ediyoruz. Bakanlığımızın burada önemli bir gayreti var. Kısa zamanda bitirip teslim edeceğiz.

DİYARBAKIR’DA AŞIYA KARŞI İSTEKSİZLİK VAR

– Şu anda 58 milyonu aşmış vaziyetteyiz aşılamada. Aşılamada da kademe sistemi de ayrıca yaş gruplarına göre getiriyoruz. Biontech‘ten en son gelen bir miktar aşı var. Aynı şekilde Sinovactan yine bir miktar aşı geldi, geliyor. Bütün bunlarla beraber de en yakın zamanda Uğur bey ve eşi misafirimiz olacaklar ve böylece Biontechte çok seri bir adım atma fırsatını da yakalayacağız.

– Diyarbakırda aşılamadaki bu isteksizliği de ne yapıp yapıp gidereceğiz ve vatandaşlarımızı aşı olma noktasında, aynen batı illerinde nasıl oluyorsa, ben Diyarbakırda da süratle aşılanmanın olacağına inanıyorum. Çünkü ne kadar aşıyı buralarda teşvik edersek, ne kadar aşı olayını rağbetle kabullenirsek buralarda da Covid olayı daha da azalacaktır, daha da düşecektir. Şu an itibariyle çünkü oranda Diyarbakırda biraz sıkıntımız var. Ama ben bunu aşacağımıza inanıyorum. Çünkü orta Anadolu, batı, buralarda oran gayet olumlu istikamette gelişiyor. Dolayısıyla Diyarbakırımızda da bu oranı süratle aşağı çekeceğiz.

Yorumlar (0)
22°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 27 Temmuz 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:48
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:33
Yatsı 22:13