Cumhuriyet'ten 3. kez 'Lütfi Elvan affını isteyecek' iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Faizi savunanlarla aynı yolda yürümeyiz" derken Cumhuriyet Gazetesi 3. kez "Bakan Elvan en kısa sürede görevden azlini isteyecek" iddiasında bulundu

Gündem 18.11.2021, 18:20
Cumhuriyet'ten 3. kez 'Lütfi Elvan affını isteyecek' iddiası

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında ekonomiye ilişkin yaptığı açıklamalar esnasında "Faiz sebep, enflasyon sonuç" tezi üzerinden bu kez kendi partililerine yönelik "Bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusura bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim ve enflasyonla mücadelemi de sürdüreceğim" dedi.

Erdoğanın bu sözleri sarf ettiği sırada Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvanın alkış tutmadığı ise dikkati çekti. Erdoğanın enflasyonla ilgili sözlerinde Elvanı hedef aldığı belirtiliyor.

Cumhuriyetten Selda Güneysunun haberine göre, Elvanın, Erdoğanın sözleri sonrası dünkü grup toplantısı bitiminde "Meclisten en önce ayrılan isimlerden olması" da dikkat çekerken Hazine ve Maliye Bakanlığının kulislerinde de "Bakan Elvan en kısa sürede görevden azlini isteyecek" değerlendirmelerinin yapıldığı belirtiliyor.

Cumhuriyet Gazetesi daha önce iki defa daha Elvanın görevden affını isteyeceğini iddia etmiş son iddiası İletişim Başkanlığı tarafından yalanlanmıştı

Kaynak : Cumhuriyet

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 03 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı