Erdoğan'a hakaret eden bölüm başkanı 2,5 yıl sonra görevden alındı

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Erhan Tabakoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ağır hakaretten mahkumiyetine rağmen "Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'' başkanlığına atadığı Doç. Dr. Erdem Öngün'ü nihayet görevden aldı. 7 Mart 2019'da hakaretten 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan Öngün, üniversitede çok sayıda kurula üye yapılarak da ödüllendirilmişti.

Gündem 10.11.2021, 15:49
Erdoğan'a hakaret eden bölüm başkanı 2,5 yıl sonra görevden alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğana ağır hakarette bulunduğu halde Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu tarafından bölüm başkanı yapılan Doç. Dr. Erdem Öngün, hakkında yargı kararı çıktıktan 2,5 yıl sonra görevden alındı.

HAKARETE ÖDÜL

Tartışmalı atama ve görev değişikliklerine sahne olan Edirnedeki Trakya Üniversitesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğana hakaret eden bazı akademisyenlerin taltif edildiği ortaya çıkmıştı. Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda görevli Yrd. Doç. Dr. Ayşe Seden Özbek Püskülün "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldığı belirlenmişti. Bir dönem İşletme ve Bilgi Yönetimi Bölüm Başkanlığı yapan Püskül, kendi isteği ile görevden ayrılmıştı.

BÖLÜM BAŞKANI YAPILDI

Yine aynı okulda görevli Doç. Dr. Erdem Öngün de Cumhurbaşkanı Erdoğana hakaret eden diğer isimdi. Cumhurbaşkanına 2015 yılında hakaret eden Öngün ise 7 Mart 2019da Keşan 2.Asliye Ceza Mahkemesinde 1 yıl 2 ay hapis çarptırılmıştı. Üstelik Öngün, hakaret ettikten sonra çok sayıda kurula üye, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümüne ise başkan yapılmıştı.

GÖREVDEN ALINDI

Yeni Şafakın bu skandalları gündeme taşımasının ardından Rektör Erhan Tabakoğlu açıklamalarda bulunmuş, iki isim hakkındaki aylar önce kesinleşmiş olmasına rağmen "Haklarında disiplin soruşturması açılmış ceza yargılamasının akıbeti beklenmiş" ifadelerini kullanmıştı. Geçtiğimiz hafta bu konuna önemli bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanına hakaretten 2,5 yıl önce kesinleşen cezası olan Doç. Dr. Öngün "Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü" başkanlığından alındı. Okul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Atakişi bölüm başkanlığını uhdesine aldı.

Kaynak : Yeni Şafak

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı