Erdoğan'a yakın isme FETÖ soruşturması!

Erdoğan'a yakın isme FETÖ soruşturması! Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Abdulkadir Konukoğlu hakkında FETÖ soruşturması başlatıldığı iddia edildi.

Gündem 16.07.2021, 15:44
Erdoğan'a yakın isme FETÖ soruşturması!

Cumhurbaşkanı Erdoğana yakınlığı ile tanınan iş adamı Abdulkadir Konukoğlu hakkında T24 yazarı Tolga Şardan, geçen Ekim ayında Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "FETÖ üyesi olmaktan" soruşturma başlatıldığını ileri sürdü. Şardan, dosyanın ortaya çıkması Gaziantep’i karıştırırken dosyanın apar topar İstanbula gönderildiğini belirtti.

T24 yazarı Tolga Şardan, bugünkü yazısında dile getirdiği konu hakkında, “Sadece Gaziantepin değil, ülkenin en ünlü sanayicilerinden birisine yönelik başlatılan FETÖ soruşturmasının sesi Ankaraya kadar ulaştı” diye yazdı.

Şardan yazısında özetle şunları kaleme aldı:

“Bildiğim kadarıyla bu konuda çok önceden İstanbulda başlatılan bir adli soruşturma vardı. Bank Asyanın yapısına yönelik başlatılan soruşturmalara karşın ortaklarına yönelik devam eden soruşturma nedense bir türlü sonuçlanamadı henüz.

Bu çerçevede Gaziantepten kulağıma yeni bilgiler geliyor.

Aldığım bilgiye göre; Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen ekimde kentin önemli iş insanlarından Abdulkadir Konukoğlunun hakkında "FETÖ üyesi olmaktan" soruşturma başlattı.
Hatta savcılık bu soruşturma kapsamında emniyete talimat yazısı gönderdi. Talimat yazısında Konukoğlu hakkında yürütülen soruşturmaya esas olmak üzere yapılması gereken işlemlere yer verildi.

Bunların içinde en dikkat çekeni, "FETÖ / PDY silahlı terör örgütü ile iltisak ve bağlantılarının geniş çaplı araştırılması" talimatıydı.
Savcılık, verdiği talimatta istenilen işlemlerin "ivedilikle" yani acil olarak gönderilmesini vurguladı.
Sonra ne oldu?

Soruşturmanın başlatıldığını ortaya çıkmasıyla birlikte Gaziantep karıştı.
Sadece Gaziantepin değil, ülkenin en ünlü sanayicilerinden birisine yönelik başlatılan FETÖ soruşturmasının sesi Ankaraya kadar ulaştı.

Bu arada Konukoğlu ve firmalarına ait para hareketlerinin incelenmesi için MASAKın devreye girmesi gerekiyordu.

İşin büyüyeceğinin anlaşılması üzerine Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı kıvrak bir girişimle yetkisizlik kararı verip dosyayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yolladı.
Gerekçe, Bank Asya soruşturmasının İstanbulda olması.

İşte top İstanbulda. Epeydir devam eden Bank Asyanın ortaklarına yönelik terörün finansmanıyla mücadele çerçevesinde Konukoğlu ve diğer Bank Asya ortakları hakkında neler yapılacak? Kamuoyu bu konuyu da bekliyor."

Yazının tamamı için Tıklayınız

Kaynak : Milli Gazete

Yorumlar (0)
28°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 06 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı