Ezana hakaret edenler içinde CHP'liler En Önde

Ezana hakaret eden CHP PM üyesi Sera Kadıgil de yürüyüşe katılmış!

Gündem 10.03.2019, 21:46 10.03.2019, 21:46
Ezana hakaret edenler içinde CHP'liler En Önde

Ezana hakaretten 7 yıl hapsi istenen CHP PM üyesi Sera Kadıgil de, ezanın okunmasıyla birlikte ıslık çalmaya başlayan kadın gruplarının yürüyüşüne katılmış!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksimde bir araya gelen ve ezanın okunmasıyla birlikte ıslık çalmaya başlayan kadın yürüyüşüne ezana yönelik hakaretleriyle yargılanan CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Sera Kadıgilin de katıldığı ortaya çıktı.

Sera Kadıgil, ezana hakarette bulunduğu gerekçesiyle yargılanıyor ve hakkında 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Sera Kadıgil; sosyal paylaşım sitesi Twitterdaki şahsi hesabından, O ezanlar ki şehadetleri dinin temeli ama benim yurdumun üstünde ebedi inlemesin artık nolur ya! Resmen ağzıma ağzıma okunuyor her sabah!! ve Kapıda oynayan çocuklardan rahatsız olunca kızgın yağ dökem mi üstlerine? Ya da uykumdan uyandıran ezan için camiyi asıp imamı mı keseyim? ifadelerini kullanmıştı.

Kadın yürüyüşüne, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ve CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok da katılmış.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksimde bir araya gelen ve ezanın okunmasıyla birlikte ıslık çalmaya başlayan kadın gruplarının yürüyüşüne ezana yönelik hakaretleriyle yargılanan CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Sera Kadıgilin de katıldığı ortaya çıktı.

KADIN YÜRÜYÜŞÜNE CHPLİ KAFTANCIOĞLU, ALTIOK VE KADIGİL DE KATILMIŞ

CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı; sosyal paylaşım sitesi Twitterdaki hesabından Taksimdeki kadın yürüyüşüne ilişkin fotoğraflar paylaştı ve Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz! Yaşasın kadın dayanışması... ifadeleri yer aldı.

Fotoğraflarda; CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok ve CHP PM üyesi Sera Kadıgilin kadın yürüyüşüne katıldığı görülüyor.

KADIGİL, EZANA HAKARET ETTİĞİ GEREKÇESİYLE YARGILANIYOR

Taksimdeki yürüyüşe katılan CHP PM üyesi Sera Kadıgil, ezana hakarette bulunduğu gerekçesiyle yargılanıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sera Kadıgil hakkında halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçlarından 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İddianamede, Sera Kadıgilin suça konu tweetleri yer aldı.

Soruşturma sonucunda hazırlanan 5 sayfalık iddianamede, Kadıgilin, 2010 ve 2011 yıllarında attığı O ezanlar ki şehadetleri dinin temeli ama benim yurdumun üstünde ebedi inlemesin artık nolur ya! Resmen ağzıma ağzıma okunuyor her sabah!!, Kapıda oynayan çocuklardan rahatsız olunca kızgın yağ dökem mi üstlerine? Ya da uykumdan uyandıran ezan için camiyi asıp imamı mı keseyim?, Hayatta hiçbir laftan tiksinmedim Şehitler Ölmez Vatan Bölünmezden tiksindiğim kadar, #Vana yardım göndermeyin gebersin p., tiplerini gördükçe çok korkuyorum... Mesele Türk olmaksa siz olayı hiç anlamamışsınız be annem şeklindeki 4 tweeti delil olarak gösterildi.

İddianamede, ezan ve şehitler hakkında yapılan paylaşımların halkın büyük kesiminin benimsediği İslam dinine yönelik kutsal değerlere hakaret niteliğinde olduğu ifade edildi.

Yorumlar (0)
banner51
20°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen Taşeronların İşkolu Değişmeli Mi ?
Kadroya Geçen Taşeronların İşkolu Değişmeli Mi ?
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 05:19
Güneş 06:45
Öğle 13:02
İkindi 16:27
Akşam 19:09
Yatsı 20:29