Fatih'te ailenin suçladığı hastane iddiaları yalanladı

Fatih’te sancısı gelince doğum kontrollerini yaptırdığı hastanede doktorun “kalk git” dediğini iddia eden hamile kadın, evinin banyosunda doğum yaptı. Hastane iddiaları yalanlayarak, "Kadın doğum ekibi yatış önermiş ancak hasta yatmayı kabul etmemiş, hastaneden ayrılmıştır" ifadelerine yer verdi.

Gündem 17.07.2022, 16:00 17.07.2022, 13:29
Fatih'te ailenin suçladığı hastane iddiaları yalanladı

Olay, 14 Temmuz Perşembe günü Fatihteki Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesinde yaşandı. İddiaya göre, doğum kontrollerini aynı hastanede yaptıran Nigar Kahramanın perşembe sabahı sancısı tuttu. Eşi ile birlikte hastanenin aciline başvuru yapan 9 aylık hamile Nigar Kahraman, görevli kişiye doğum sancısının tuttuğunu söyledi. Ancak işlem yapılmadığını ve hastanede kendisine hakaret edildiğini iddia eden Nigar Kahraman, hastaneye yakın olan evine geldi. Edinilen bilgiye göre evinde fenalaşan anne, bebeğini banyoda doğurdu. Daha sonra eşinin ambulans çağırması ile birlikte hastaneye kaldırılan kadın ve bebeği gözetim altına alınırken Kahraman ve bebeğinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

“Çocuk banyoda doğdu”

Sabah saatlerinde hastaneye gittiğini söyleyen Anne Nigar Kahraman, “Sabah 07.20de hastaneye girdik. Sonra acilde kayıt yaptırdık, doğumhaneye götürdüler beni. Orada muayene ettiler, doğum başlamadı dediler. Ondan sonra doktor kalk git dedi. İki saat sonra geri gelin dedi. Eşim taksi tuttu eve geldim. Çocuk banyoda doğdu. Sancım vardı, kasıklarım ağrıyordu. Doğum belli ediyordu, söylüyorum, doğumun başlamadı diyor. Bir de niye Hasekiye gitmedin, Çapaya gitmedin diye bağırıyorlar bana azarlıyorlar doğumhanede ilgilenmiyorlar. Çocuk banyoda doğdu. O anda çok kötüydüm, çocuklarımın da psikolojisi bozuldu. Ondan sonra eşim ve eltilerim ambulans çağırdı. Ambulans ile Çapaya geldik. Burada ilgilendiler, çocuğun durumu iyi. Bir de insanı dışlıyorlar, cahil diyorlar. Cahille uğraşmak zor diyorlar, ağladım sürekli” şeklinde konuştu.

“Psikolojimiz bozuldu yani”

Aile olarak psikolojilerinin bozulduğunu ifade eden baba Hasan Kahraman, “2 bin 750 lira para ödeyecektik. İşlemleri yaptırdım, olay bu şekilde oldu. Bezmialem Hastanesinden şikayetçiyim. 3 tane çocuğum orada oldu. Psikolojimiz bozuldu yani. Ayakta zor duruyoruz. Gerekenin yapılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

"Israrla iki saat sonraki muayene uyarısına uymadan hastaneden ayrılmıştır"

Hastaneden yapılan açıklamada ise, "Hasta gebelik sancısı nedeniyle acile müracaat etmiş, normal miadında gebelik olduğu, doğum travayının başladığı söylenmiştir. Cihaza bağlanarak takibi yapılmış ve kadın doğum ekibi yatış önermiş ancak hasta yatmayı kabul etmemiştir. 2 saat sonra tekrar muayene edileceği söylenmesine rağmen ısrarla evine gidip gelmek istemiştir. Muhtemel bu mükerrer doğum sürecinin daha hızlı olabileceğini tahmin edemeyip ikamet yerine yakınlığı nedeniyle ısrarla iki saat sonraki muayene uyarısına uymadan hastaneden ayrılmıştır" denildi.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 10 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı