FETÖ'nün 'Suriyeli' oyunu

Suriyeli sığınmacıların adı kullanılarak provokasyon amaçlı açılan "operasyon hesaplarına" karşı Emniyet Genel Müdürlüğünün (EGM) harekete geçti. Söz konusu hesap oyununun FETÖ kaynaklı olduğu ortaya çıktı.

Gündem 16.04.2022, 11:11
FETÖ'nün 'Suriyeli' oyunu

Son dönemde sosyal medya hesaplarından sıkça servis edilen ve sığınmacılara ait olduğu iddiasıyla yayılmasının ardından vatandaşların çokça tepkisini toplayan paylaşımlara ilişkin Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklama geldi. EGM, söz konusu paylaşımların provokasyon amaçlı yapıldığına dikkat çekerek, hesapların FETÖ olmak üzere diğer terör örgütleriyle iltisaklı olduğunun değerlendirildiği belirtti.

"PROVAKASYON ÇIKARILMAYA ÇALIŞILIYOR"

EGMden yapılan açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla, internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetlerinin yürütüldüğü belirtildi.

Yapılan devriyelerde, yurt dışından başta FETÖ ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı olduğu değerlendirilen ve sosyal medya platformlarında Suriyeli sığınmacıların adı kullanılarak açılan "operasyon hesapları" ile halkı tahrik ederek provokasyon çıkarılmaya çalışıldığının görüldüğü ifade edilen açıklamada, "Sosyal medya üzerinden halkı kin ve nefrete yönelten hesaplar ile ilgili ivedilikle çalışma başlatılmış olup bu tür paylaşımlar ile halkımız ve Suriyeli sığınmacıların karşı karşıya getirilmesine asla müsaade edilmeyecektir." ifadesi kullanıldı.

Türkiye

Yorumlar (1)
Kürşad 1 ay önce
Video çekenlerin görüntü ve kimlikleri çoğu zaman belli. Şu bu demeden alın. . Oturma izni varsa iptal edip geri yollayın. Ve bir daha bunu yapamayacak hale getirin. Demografi bu kadar hızlı değişirse olacaklar belli. Atalarımız iskan siyaseti yapardı. Adaleti ihmal etmezlerdi. Şimdi bize yapılıyor. Ve vatandaşımız yeteri kadar korunmuyor.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı