Fuat UĞUR'dan 2. Darbe Uyarısı

15 Temmuz'dan önce darbe uyarısı yapan yazar: Bu yazı yeni bir darbe seçeneği akılda tutularak yazılmıştır

Gündem 20.07.2019, 11:30 20.07.2019, 11:30
Fuat UĞUR'dan 2. Darbe Uyarısı

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, S-400 krizi nedeniyle Türkiye ile ABD arasında yaşanmasını beklediği olayları kaleme aldı.

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, Türkiyenin Rus yapımı S-400 füzelerini alması nedeniyle ABDyle gerilen ilişkilerini değerlendirdiği yazısının sonunda, Bu yazı yeni bir darbe seçeneği akılda tutularak yazılmıştı notunu düştü. 

Uğur, 15 Temmuz 2016daki darbe girişiminden 2 ay önceki yazısında FETÖcülerin darbe için toplandığını yazmıştı. 

Fuat Uğur, yazısında ABD-Türkiye ilişkilerine yönelik sıraladığı 7 maddelik senaryoda, Türkiyedeki muhalefetin ABD ve Erdoğan karşıtı gösteriler yapacağını ve ilk seçimde çıkardıkları adayın seçimi kazanacağını da ileri sürdü. 

Fuat Uğurun yazısının bir bölümü şöyle:

1- Türkiye’ye yaptırım uygulatma işini, yani kızgın patatesi Trump’ın eline verecekler. Kongre’deki Cumhuriyetçiler şimdiden harekete geçti, demokratlar da desteklemeye hazır zaten.

2- Türkiye ise ABD karşısında millî birlik ruhu içinde kenetlenecek. Muhalefet şimdiden işareti aldı ve nasıl MİLLÎ BİRLİK VE VATANSEVERLİK SÖYLEMLERİ içine girdiklerini gözlüyoruz.  

3- S-400’lerin ardından Rusların SU-57 tipi F-35’leri cebinden çıkaran uçakları için görüşme masasına oturulacak. Küreselci ABD medyası da “ABD Trump yüzünden en güçlü müttefikini kaybetmek üzere” propagandası yapacak ve ABD’nin bölgede Türkiye’yi kaybetmesinin faturası Trump’a çıkarılacak.

4- Yaptırım uygulanan Türkiye ekonomik bakımdan zor duruma girecek. “Millî muhalefetimiz” bastırdıkça bastıracak. Türkiye’de Amerika ve Erdoğan-iktidar karşıtı gösteriler yapılacak. Eğer erken seçim gündeme gelmezse 2023 başkanlık seçimleri beklenecek.

5- Bu atmosferde gidilen seçimlerde muhalefetin yerel seçimlerdeki ittifakı daha da güçlendirilecek çıkartacakları aday da seçimi kazanacak. Bu vakte kadar kripto FETÖ’cüler muhalif isimleri bol bol mağdur edecek.

6- Bu arada ABD başkanlık seçimlerinde Trump kazanamayacak ve demokratların, yani küreselcilerin adayı kazanmış olacak.

7- ABD ve Türkiye başkanları Küreselcilerin istediği düzlemde iş birliğinin ilk adımlarını atacak.
Bundan sonrasını yazmama gerek yok sanırım.

Not: Bu yazı yeni bir darbe seçeneği akılda tutularak yazılmıştır.
 

Independent Türkçe

Yorumlar (1)
Han 13 ay önce
İstanbul seçimlerinden sonra görünen köye navigasyonla tarif yapıyir
banner51
27°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
Namaz Vakti 09 Temmuz 2020
İmsak 03:37
Güneş 05:34
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:45
Yatsı 22:33