Gerçeği 48 yıl sonra öğrendi: Baba dediği adam babasının katili çıktı

Annesi evliyken yasak aşk ilişkisi sonucu dünyaya gelen Berrin N., gerçek babasının kimliğini 48 yıl sonra öğrendi. Namus cinayeti sonucu öldürülen babanın ise Akyaka'nın en zenginlerinden olduğu ortaya çıktı.

Gündem 15.05.2022, 10:08
Gerçeği 48 yıl sonra öğrendi: Baba dediği adam babasının katili çıktı

Muğlanın Ula ilçesinde bir süre önce vefat eden Fatma A. geçmişte yasak aşk yaşadığı Akyakanın en zenginlerinden olan Mustafa Uyanıktan 49 yıl önce bir kız çocuğu sahibi oldu.

Fatma A. bu sırrı saklayarak Berrin N.yi (49) resmi nikahlı eşi Mahir A.nın üzerine kaydettirdi.

Mahir A. eşi ile yasak aşk yaşayan o dönemin Akyaka Mahalle Muhtarı Mustafa Uyanıkı 1982 yılında eşiyle birlikte ormanlık alanda yakalayınca öldürdü.

Mahir A. bir süre cezaevinde yattıktan sonra çıktı. Berrin N. 48 yaşına kadar babası Mahir A.yı gerçek babası olarak bildi. Berrin N. bir yıl önce ablasıyla tartışırken gerçeği öğrendi.

Ablasının "Babamın hissesine girme. Sen babamın mirasçısı değilsin" demesi üzerine Berrin N.nin biyolojik babasının 40 yıl önce Mahir A. tarafından öldürülen Mustafa Uyanık olduğu ortaya çıktı.

ÖNCE SOYBAĞI REDDİ DAVASI AÇILDI

Berrin N. şoku atlattıktan sonra babalık davalarını sonuçlandırmakla ünlü avukat Varol Turbay aracılığıyla Muğla Aile Mahkemesinde ilk olarak soybağı reddi davası açtı.

Yapılan DNA testi sonucu Berrin N.nin, Mahir A.nın kızı olmadığı anlaşıldı. Avukat Turbay, Mustafa Uyanıka babalık davası açtı.

Açılan davada 40 yıl önce yasak aşk cinayetine kurban giden Mustafa Uyanıkın mezarının açılarak DNA testi yapılması istendi.

CEYHAN TORLAK / SABAH

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı