Gül'den Sonra Davutoğlun'dan da Kafaları Karıştıran Açıklama

Ahmet Davutoğlu, YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal etmesinden sonra demokrasiyi daha fazla yıpratmayın diye tweet attı.

Gündem 07.05.2019, 22:22 07.05.2019, 22:22
Gül'den Sonra Davutoğlun'dan da Kafaları Karıştıran Açıklama

YSKnın İstanbul seçimlerini yenileme kararına ilişkin bir açıklama da Eski Başbakan Ahmet Davutoğlundan geldi.

Ahmet Davutoğlu, YSKnın İstanbul seçimlerine ilişkin kararına sosyal medya medya üzerinden açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, 31 Mart seçimleri sonrasında yaşananlar ve YSK’nın iptal kararı demokrasimizi yıpratıyor değerlendirmesinde bulundu.

 

EN BÜYÜK KAYIP SEÇİMLERİN DEĞİL DEĞERLERİN KAYBOLMASI

Ahmet Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı: Siyasî geleneğimizin en temel değeri de, son sözün sandıkta tecelli eden millet iradesine ait olmasıdır. Mazereti ve gerekçesi ne olursa olsun 31 Mart seçimleri sonrasında yaşananlar ve YSK’nın iptal kararı bu temel değerlerimizin zedelenmesine yol açmıştır. Adil, kurallara uygun seçimler demokrasinin olduğu kadar ortak aidiyet bilincimizin de referans noktasıdır. YSK’nın kararı ise evrensel hukuka ve yerleşmiş teamüllere aykırılıklar barındırmakta, bu bilince zarar vermektedir.Siyasî hareketler için en büyük kayıp seçimlerin değil toplumsal vicdanda ahlakî üstünlüğün kaybedilmesidir.  Şimdi yapılması gereken; ülkemize yakışan olgunlukla seçim sürecini yürütmek, gerilim ve kutuplaşmadan uzak durarak demokrasimizin daha fazla yıpranmasına engel olmaktır.

Yorumlar (0)
banner51
20°
açık
Günün Anketi Tümü
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:32
Güneş 05:28
Öğle 13:07
İkindi 17:05
Akşam 20:36
Yatsı 22:23