Gün Sazak kabri başında anıldı

1980 öncesinde Gümrük ve Tekel Bakanı olarak görev yaparken şehit edilen merhum Gün Sazak, memleketi Mihalıççık’ın Sazak köyündeki kabri başında anıldı.

Gündem 27.05.2021, 17:42
Gün Sazak kabri başında anıldı

27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Gününde gerçekleşen ziyarette, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy, il, ilçe Ocak yöneticileri, MHP Mihalıççık İlçe Başkanı Gürol Görür, MHP Tepebaşı İlçe Başkanı Uğur Yüceses, MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Mustafa Komar hazır bulundu.

Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy, açıklamasında ‘Bizi öldürebilirler, fakat davamızın yürüyüşüne kimse engel olamaz’ diyen Gün Sazak beyi bugün kabri başında ve manevi huzurunda Mihalıççık Sazak köyünde ziyaretine geldik. Gün Sazak bey ve şehitlerimizin yüksek erdem ve ahlakına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı, Gümrük ve Tekel Bakanlığı görevlerini icra etmiş, kıymetli büyüğümüz, hemsehrimiz, Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeşin yol arkadaşlığını da yapmış olan, komünistlerce tertip edilen hain bir pusuda rahmeti Rahmana ulaşan şehit Gün Sazakı şehit edilişinin sene-i devriyesinde kabri başında yad ettik. Dürüst ve ilkeli bir devlet adamının nasıl olması gerektiğini dosta ve düşmana ispat ederek, davamızın namus ve ahlak simgesi haline gelen merhum Gün Sazak beyi ve diğer şehitlerimizi dualarla anıyoruz dedi.

Kabristanda Kuran-ı Kerim, sonrasında Sazak Köyü camisinde Mevlid-i Şerif okundu. MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazakın organizatörlüğünde misafirlere etli pilav ve ayran ikram edildi.

Yorumlar (0)
19°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:09
İkindi 17:09
Akşam 20:44
Yatsı 22:35