Hakan Atilla Amerika'da yaşadıklarını ilk kez anlattı

ABD’de tutuklu kaldıktan sonra Türkiye’ye gelip Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü görevine atanan Hakan Atilla Amerika'da başından geçenleri anlattı.

Gündem 01.11.2019, 19:14 01.11.2019, 19:14
Hakan Atilla Amerika'da yaşadıklarını ilk kez anlattı

ABDde tutuklu kaldıktan sonra Türkiyeye gelip Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü görevine atanan Hakan Atilla, cezaevinde kaldığı süre boyunca yaşadıklarını anlattı.

Atilla, sık sık hapishane değiştirdiğini, psikolojik baskıya maruz kaldığını söyleyerek Birileriyle dostluk kurmamı engellemeye çalıştılar dedi.

Independent Türkçede yer alan habere göre, 29 Ekimde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen resepsiyonda gazeteci Murat Kelkitlioğluna konuşan Atilla, tutuklu kaldığı süre boyunca defalarca tek kişilik hücrede tutulduğunu söyledi. 

Atilla, yaşadıklarını şöyle anlattı: Belki göğüs göğüse değil ama tam bir psikolojik harp yaşadık diyebilirim. Çok defa tek kişilik hücrelerde kaldım. Daha sonra da iki kişilik hücrelere aldılar. Zaten Türkiyedeki gibi koğuş sistemi yok ABDde. İki kişilik hücrelere aldıklarında da buralarda çok fazla tutmadılar beni. Sık sık hapishane değiştirdim. Birileriyle dostluk kurmamı engellemeye çalıştılar. Bu nedenle hapishane hapishane dolaştım. Avukatlarımla görüşmek bile çok zordu. Kısacası anlayacağınız psikolojik baskıya maruz kaldım.

MEHMET HAKAN ATİLLA KİMDİR?

Mehmet Hakan Atilla, 1970 yılında Ankarada doğdu. Üniversite eğitimine yine burada devam eden Atilla, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

Tahsilini tamamlamasının ardından 1995 yılında Halkbank A.Ş.de Araştırma Geliştirme ve Planlama Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı ünvanıyla göreve başlayan Atilla, daha sonra Bankacılık Kartları ve Nakit Yönetimi Müdürlüklerinde Uzman sıfatıyla görev aldı. Atilla son olarak Stratejik Planlama Daire Başkanlığında Yönetmen ve Bölüm Müdürlüğü görevlerini üstlendi.

2007-2011 yılları arasında Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Daire Başkanı olarak görev yapan Mehmet Hakan Atilla, 2011den sonra Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

Hakan Atilla, 23 Mart 2017 tarihinde ABDye Halkbank adına görevli olarak gelmesinin ardından Reza Zarrabın tanıklık yaptığı davada tutuklu yargılandı. Atilla, davada verilen 32 aylık hapis cezasını tamamlamasının ardından 24 Temmuz 2019da Türkiyeye döndü.

Yorumlar (0)
banner51
26°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 16 Temmuz 2020
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:26