Hasta babasının mal varlığını 'sahte vekalet' ile kendisine aktardı

Ahmet Galip Paralı hasta yatağındaki babası ünlü işinsanı Enver Paralı'nın milyonlarca liralık mal varlığını, 'sahte vekaletname' tanzim ederek kendisine aktarmıştı.

Gündem 16.05.2021, 13:11 16.05.2021, 15:56
Hasta babasının mal varlığını 'sahte vekalet' ile kendisine aktardı

Hürriyetten Musa Keslerin haberine göre; İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki dava dosyasına göre ünlü işinsanı Enver Paralı (79), 1 Ağustos 2013 tarihinde beyin kanaması geçirdi. 1 ay 11 gün hastanede kaldı. Taburcu olduktan sonra tekrar hastaneye yatırıldı. Hastanedeyken oğlu Ahmet Galip Paralı, babasından 28 Ağustos 2013 tarihli bir vekaletname aldı ve Paralının milyonlarca lira değerindeki mal varlığını kendi şirketlerine ve üçüncü kişilere devretti.

DURUMU TORUN FARK ETTİ

Enver Paralının kızı Gonca Kurunun oğlu Ömerhan Kuru durumu fark edip savcılığa başvurdu. Savcılık Mal varlığım üzerinde her türlü işlemi yapmaya yetkilidir şeklindeki vekaletnamedeki imzanın Enver Paralıya ait olmadığını ortaya çıkardı. Devirlere tedbir konuldu. Oğul Galip Paralıya da iki ayrı resmi belgede sahtecilik suçundan dava açıldı. Torun Ömerhan Kuru, dayısına yardım ettikleri suçlamasıyla annesi Hanife Gonca Kuru, anneannesi Nesrin Paralı, teyzeleri Ayşegül Hoşgör ve Gaye Canayakın hakkında şikayetçi olunca, onlara da dava açıldı.

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden davada savcılık oğul Galip Paralının babası adına sahte vekaletname düzenlediğinin sabit olduğunu, "resmi belgede sahtecilik ve özel belgede sahtecilik" suçlarını birden fazla kez işlediğini belirterek toplam 22 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Savcı, soruşturma aşamasında el konulan milyonlarca lira değerindeki 69 gayrimenkulün yasal mirasçılara devredilmesini de istedi. Savcı, cep telefonu kayıtları, polis kriminal raporları ve çelişkili ifadeleri de delil olarak gösterdi.


ADALET YERİNİ BULACAK

Şikayetçi torun Ömerhan Kuru Hürriyete "Yargı bütün usulsüzlük ve sahtecilikleri delilleriyle birlikte ortaya çıkardı. Benim hakkımda da suç duyurusunda bulundular. Ancak iddialarının iftira olduğu anlaşıldı. Şikayetimde ne kadar haklı olduğum anlaşıldı. Adalet yerini bulacak" dedi.

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:10
İkindi 17:09
Akşam 20:45
Yatsı 22:36