Hukukun Üstünlüğü Platformu çatısı altında bir araya gelen avukatlar, 2 bin 100 imzaya ulaştı! İstanbul’un 2. Barosu kuruldu

Hukukun Üstünlüğü Platformu çatısı altında bir araya gelen avukatlar, İstanbul’un ikinci barosunu kurmak için hazırlıklarını tamamladı. Platformun 2 bin 100 imzaya ulaştığı öğrenildi.

Gündem 22.09.2020, 22:20 22.09.2020, 22:22
Hukukun Üstünlüğü Platformu çatısı altında bir araya gelen avukatlar, 2 bin 100 imzaya ulaştı! İstanbul’un 2. Barosu kuruldu

Hukukun Üstünlüğü Platformu çatısı altında bir araya gelen avukatlar, İstanbulun ikinci barosunu kurmak için hazırlıklarını tamamladı. Platformun 2 bin 100 imzaya ulaştığı öğrenildi.

CEYLAN: TOPLANAN İMZALARI BU HAFTA İÇİNDE TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİNE TESLİM EDECEĞİZ

SABAHa konuşan İstanbul 2 Nolu Baro Kurucular Kurulu Üyesi avukat Necati Ceylan, toplanan imzaları bu hafta içinde Türkiye Barolar Birliğine teslim edeceklerini açıkladı.

Ceylan; "İstanbul 2 Nolu Baro; avukatların mesleğe katkılarını, dayanışmasını, hukuk standartlarının yükseltilmesini ve rekabet ortamına katkı sağlamasını amaçlıyor" dedi.

Türkiye Barolar Birliğine yapılacak başvurunun ardından İstanbul 2 Nolu Baronun genel kurul yapacağı öğrenildi.

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ PLATFORMUNDA KİMLER YER ALIYOR?

Hukukun Üstünlüğü Platformunda; Hukukçular Derneği, Tüm Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, Türk Hukuk Enstitüsü İstanbul Şubesi, Demokrat Hukukçular Derneği, Hukukun Üstünlüğü Derneği ile Yeryüzü Adalet ve İnsan Hakları Derneği, Yeryüzü Avukatları Derneği, Uluslararası Hukukçular Birliği ve Türkiye Adalet Araştırmaları Merkezi yer alıyor.

İNAL: "YENİ BAROMUZU KURMAK İÇIN GEREKEN IMZA SAYISINI AŞMIŞ BULUNUYORUZ"

Avukat Mustafa Doğan İnal da; "2000i aşkın avukat arkadaşımızın imzası ile yeni baromuzu kurmak için gereken imza sayısını aşmış bulunuyoruz. Emek veren tüm dostları yürekten tebrik ediyorum. Hayırlı olsun..." dedi.

YILDIZ: "KURULUŞ İÇİN GEREKLİ İMZA TAMAMLANMIŞTIR"

MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız ise, "Kuruluş için gerekli imza tamamlanmıştır. Mesleğimizi hak ettiği zirveye taşımak için harekete geçme zamanıdır. Ülkemize milletimize hizmet yolunda önemli bir adım atılmıştır" ifadelerini kullandı.

5 BİNDEN FAZLA AVUKAT BULUNAN İLLERDE ASGARİ 2 BİN AVUKATLA BİR BARO KURULABİLECEK

TBMM Genel Kurulunda, "Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" kabul edilmişti.

Yorumlar (0)
banner51
13°
sisli
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:57
Güneş 07:22
Öğle 12:53
İkindi 15:45
Akşam 18:14
Yatsı 19:34