İBB TV'nin ardından İBB Cep Trafik'te de cami logosu çıkarıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İBB TV logosunda bulunan cami ibaresini kaldırarak LGBT renklerini andıran dumanlı bir figür kullanmasının ardından şimdi de İBB Cep Trafik uygulaması sessiz sedasız değiştirildi. Cami figürünün kaldırıldığı değişikliğe sosyal medyada tepki yağdı.

Gündem 01.10.2020, 23:35 02.10.2020, 14:36
İBB TV'nin ardından İBB Cep Trafik'te de cami logosu çıkarıldı

Asya ile Avrupa kıtasını birbirine bağlayan, İstanbulun meşhur surları, cami minareleri ve şehrin Yeditepe üzerinde kuruluşunu sembolize eden İstanbul Büyükşehir Belediyesinin logosu, Ekrem İmamoğlu başkan olduğu günden beri sessiz sedasız silinmeye devam ediyor.

İBB TV logosu çalıntı mı?

Daha önce İBB TVnin logosundaki cami ibaresi kaldırılmış, yerine çok renkli bir duman figürü konulmuştu. Sosyal medya kullanıcıları tarafından LGBT renklerine benzetilen figür, büyük tepki toplamıştı. Hatta birçok kullanıcı yeni logonun çalıntı olduğunu, Amerika merkezli olan Tedx ve World Happiness Summit şirketleri ile benzerlik gösterdiğini iddia etmişti. Ayrıca Twitterda gündem olan değişiklik tiye alınarak #Camimiistiyorum hastagi açılmıştı.

Kaynak: Ajans Kamu
Yorumlar (0)
banner51
22°
sisli
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Ekim 2020
İmsak 05:55
Güneş 07:20
Öğle 12:53
İkindi 15:48
Akşam 18:17
Yatsı 19:36