İkinci kez evlenebilmek için ağabeyinin başını yaktı

Eşiyle boşanma aşamasında olan İbrahim Dönmez, aşık olduğu Tuğba A. ile evlenmek için ağabeyinin kimliğini çalıp kendi fotoğrafını yapıştırarak ikinci kez evlendi.

Gündem 11.07.2021, 11:08
İkinci kez evlenebilmek için ağabeyinin başını yaktı

Duyanları şaşkına çeviren olay iddiaya göre şöyle gelişti. Uşakta yaşayan İbrahim Dönmez, Yaprak D. ile evliydi. Dönmez eşiyle anlaşamadığı için boşanmak istedi.

Fakat yeni evli olan kadın, eşinden boşanmak istemedi. Aile Mahkemesine başvuran Dönmez, eşine boşanma davası açtı ve evini ayırdı. Dönmezin anne-babası ise boşanmalarına karşı çıktığı için Dönmez Uşaktan İstanbula gelerek burada yaşamaya başladı.

EVLİ OLDUĞUNU GİZLEDİ

Dönmez, bu sırada Tuğba A.yla tanıştı. Kadına aşık olan Dönmez, evli olduğunu saklamak için ağabeyi Erhanın ismiyle kendisini tanıtarak, evliliğini gizledi. Kısa süre sonra ciddi bir ilişkiye başlayan Dönmez, evlilik kararı aldığı Tuğba A.ya gerçekleri anlatamayınca ilginç bir plan yaptı. Ağabeyi Erhanı İstanbula çağıran Dönmez, ağabeyinin kimliğini bir şekilde ele geçirdi.


AĞABEYİNİN KİMLİĞİ İLE EVLENDİ

Kimlikteki fotoğrafını kendi fotoğrafıyla değiştiren Dönmez, ağabeyinin adına aldığı sağlık raporuyla birlikte nüfus müdürlüğüne başvurdu. İbrahim Dönmez, ağabeyi Erhan Dönmezin kimliğini kullanarak Tuğba A. ile evlendi. Ağabey ise Uşaka döndüğünde kimliğini kaybettiğine dair resmi makamlara başvuru yapsa da kardeşi ağabeyinin bilgileriyle çoktan evlenmişti

AĞABEYİ DE EVLİLİK HAZIRLIĞINA GİRDİ: BÜYÜK ŞOK YAŞADI

Aradan bir yıl geçti. Dönmez yeni baba olurken, ağabeyi de bir kadınla evlilik hazırlığına girdi. Ancak bir gün eve ağabey adına bir tebligat geldi. Tebligatta ağabeyin bir mobilya firmasından eşya aldığı, ücreti ödeyemediği ve bu nedenle icralık olduğu yazıyordu. Ne olduğunu anlamaya çalışan ağabey, Uşaktaki nüfus müdürlüğüne başvurdu ve büyük bir şok yaşadı. Ağabey, evleneceği kadın yanındayken evli ve bir çocuklu olduğunu öğrendi. Yaptığı araştırmada kardeşinin eşi Tuğba ile evli olduğunu gören ağabey, Uşak Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak kardeşinden şikayetçi oldu. Savcılık soruşturma başlattı.

DİLEK YAMAN DEMİR

Sabah

Yorumlar (0)
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08