İSKİ Planlama Şube Müdürü görevden alındı

İSKİ Planlama Şube Müdürü görevden alındı

Gündem 28.12.2019, 20:54 28.12.2019, 20:54
İSKİ Planlama Şube Müdürü görevden alındı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde kıyım sürüyor. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Prof. Dr. Fuat Alarçin ve Deniz Hizmetleri Müdürlüğü yetkililerinin görevden alınmasının ardından bir isim daha kıyıma uğradı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ Planlama Şube Müdürü Ahmet Şahini de görevden aldı. İmamoğlunun danışmanlarının Şahine, olumlu görüşünü değiştirmesi yönünde baskı yaptığı, Şahinin ise olumlu görüş vermediği öğrenildi. Gelişmeler üzerine İmamoğlunun danışmanlarının Şahine kahraman mı olmak istiyorsun diyerek tepki gösterdiği iddialar arasında. Ahmet Şahin, 2017 yılından bu yana bu görevi yapıyordu.

YÖNETİMİN TAVRI NET

Kanal İstanbul Projesine ilişkin ÇED raporunda olumlu görüş belirten Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Prof. Dr. Fuat Alarçine, görüşlerinizi olumsuz olarak değiştirin diye baskı yapan İmamoğlunun danışmanları, uyum problemi var diyerek Alarçin ile yolları ayırmıştı. Rapora olumlu görüş vermesi istenen Deniz Hizmetleri Müdürlüğü yetkilisinin de İBB ile bağlantısı yönetimin tavrı net, olumsuz kısımları öne çıkaran görüş yazın talimatından hemen sonra kesilmişti.

DAİRELERE OLUMSUZ GÖRÜŞ BASKISI

Yeni Şafakın ulaştığı bilgilere göre, Kanal İstanbul Projesine karşı duran İBB yetkililerinin, ÇED raporuna olumsuz görüş verilmesi için müdürlükleri adeta baskı altına aldı. Talimatları yerine getirmeyen daire başkanları, farklı birimlere düz memur olarak sürüldü. Olumlu görüş beyan eden İSKİ ve Hayvancılık Daire Başkanlığı gibi birimlerin yeni raporda olumsuz görüş vereceği öğrenildi.

Yorumlar (0)
banner51
23°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 04:13
Güneş 05:56
Öğle 13:15
İkindi 17:08
Akşam 20:24
Yatsı 22:00