“İslam düşmanı ırkçı grupların Müslümanları hedef alan saldırıları kaygı verici”

İsveç’in başkenti Stockholm’de İslam düşmanı ırkçı grupların Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırılarına tepki gösteren Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “İslam düşmanı ırkçı grupların Avrupa'nın farklı şehirlerinde Müslümanları hedef alan saldırılarına devam etmesi kaygı verici bir durumdur” dedi

Gündem 11.09.2020, 20:12
“İslam düşmanı ırkçı grupların Müslümanları hedef alan saldırıları kaygı verici”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsveç’in başkenti Stockholm’de İslam düşmanı ırkçı gruplar tarafından Kur’an-ı Kerim’e yönelik gerçekleştirilen saldırıya tepki gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “İslam düşmanı ırkçı grupların Avrupa’nın farklı şehirlerinde Müslümanları hedef alan saldırılarına devam etmesi kaygı verici bir durumdur” ifadesini kullandı.

Başkan Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“İsveç’in başkenti Stockholm’de İslam düşmanı ırkçı gruplar tarafından Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik hadsizce ve provokatif bir şekilde gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyorum.

İslam düşmanı ırkçı grupların Avrupa’nın farklı şehirlerinde Müslümanları hedef alan saldırılarına devam etmesi kaygı verici bir durumdur.

Tüm insanlığı tehdit eden bu hastalıklı zihniyete sahip yapıların faaliyetlerine bir an önce son verilmesini bekliyor, uluslararası toplumu bu yapılarla bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum.”

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
banner51
26°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 05:22
Güneş 06:47
Öğle 13:01
İkindi 16:24
Akşam 19:06
Yatsı 20:25