Kritik Kabine Toplantısı pazartesi günü yapılacak!

Kritik Kabine Toplantısı pazartesi günü yapılacak! Masada 4 madde var. işte detaylar...

Gündem 25.09.2021, 16:53
Kritik Kabine Toplantısı pazartesi günü yapılacak!

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında pazartesi günü yapılacak. Meclis açılışı öncesinde yapılacak son Kabine Toplantısında önemli gündem başlıkları bulunuyor. CNN TÜRK muhabiri Duygu Ayaz Bayram detayları canlı yayında aktardı.


CNN TÜRK muhabiri Duygu Ayaz Bayram, pazartesi günü yapılacak Kabine Toplantısındaki önemli başlıkları aktardı...

Meclis öncesinde son Kabine Toplantısı yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan pazartesi günü kabinesini topluyor. Kabine Toplantısında önemli gündem maddeleri olduğunu söylemek mümkün. Bunların başında Cumhurbaşkanı Erdoğanın ABD ziyareti var, önemli temasları olmuştu. Bu temaslar kapsamında da kabine üyelerine orada yaptığı görüşmeler neticesindeki yol haritasıyla ilgili bilgileri paylaşmasını, istişarelerinin sonuçlarını paylaşmasını bekliyoruz.

YENİ TEDBİRLER GELECEK Mİ?

Önemli gündem maddelerinden birisi koronavirüsle mücadele olacak. Bu kapsamda da Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın sunum gerçekleştirmesini bekliyoruz. Özellikle vaka sayısındaki artış, aşılama oranları, tüm bunlarla ilgili bilgileri kabine üyelerine aktarmasını bekliyoruz. Öte yandan havalar soğuyor. Bir yanda grip mevsimi bir yandan koronavirüsle mücadele, bu kapsamda da Yeni bir tedbir gelir mi, ya da tedbirlerde bir değişiklik olur mu? Tüm bunların da Kabine Toplantısında masaya yatırılmasını bekliyoruz.

Son dakika... Kritik Kabine Toplantısı pazartesi günü yapılacak İşte öne çıkan gündem başlıkları
1 Ekimde yeni yasama yılı başlayacak, TBMM açılacak. Bununla ilgili de Kabine Toplantısında bir paylaşımın olmasını bekliyoruz. Meclisin açılmasından sonra gelecek yasalar, hangi yasaların öncelikli olarak Meclisin gündemine gelecek, Meclisin çalışma takviminde nasıl bir yol haritası olacak.

Fahiş fiyata denetim 5 zincir market için müfettiş görevlendirildi
 

FAHİŞ FİYATLARLA MÜCADELE

Önemli başlıklardan biri fahiş fiyatlarla mücadele. Ticaret Bakanlığından yeni bir adım gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğanın da dikkat çektiği 5 büyük zincir market için müfetttişler görevlendirildi. Bu kapsamda da Kabine Toplantısında müfettişlerin yapılacaklarla ilgili de son durumun ele alınmasını bekliyoruz.

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Ekim 2021
İmsak 05:38
Güneş 07:02
Öğle 12:56
İkindi 16:06
Akşam 18:41
Yatsı 20:00