Kuzey Akım-2 yoksa gaz da yok

Rusya'dan Avrupa'ya tehdit gibi ön şart geldi. Rusya, doğal gaz sevkiyatını artırma karşılığında Almanya ve Avrupa Birliği'nden, Kuzey Akım-2 boru hattı için yasal onayları vermelerini istiyor.

Gündem 20.10.2021, 15:12
Kuzey Akım-2 yoksa gaz da yok

Rusya, Baltık Denizi kıyısından başlayarak deniz boyunca Almanyaya kadar inen Kuzey Akım-2 boru hattından Avrupaya yılda 55 milyar metreküp doğalgaz sevk edebilecek

Avrupanın enerji krizi derinleşerek devam ederken, sancıları dindirmek için Rusyadan istenilen doğal gaz artırımı başvurularına karşı, Moskova yönetiminden Almanya ve ABye üstü kapalı bir dille "Kuzey Akım-2 yoksa gaz da yok" tehdidi geldi.

Enerji krizi yaşayan Avrupaya ilave gaz sevkiyatını karşılıksız yapmayacağının sinyalini veren Kremline yakın üst düzey parlamenter Konstantin Kosachyov Kosachyov, Kuzey Akım-2 doğal gaz boru hattına işaret ederek, "Sadece bize ait olmayan hataları gidermek için imdada yetişemeyiz. Biz tüm sözleşme şartlarını ve tüm yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz. Bunun dışındaki her şey ilave gönüllü ve karşılıklı fayda sağlayacak anlaşmalara tabi olmalı" dedi. Rusya, Kuzey Akım-2 boru hattından gaz sevkiyatını başlatmak istiyor ve Brükseli gerekli yasal onayları geciktirmekle eleştiriyor.

Kaynak : Yeni Şafak

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı