Lüks sitede 'bakıcılar havuza giremez' tartışması

İstanbul ve Bodrum'daki lüks sitelerde akıl almaz yönetmelikler uygulanıyor. 10 bin lira aidat ödeyen ev sahipleri 'Bakıcılar, sitenin havuzunu kullanamaz' kuralına isyan ediyor

Gündem 11.07.2021, 10:57
Lüks sitede 'bakıcılar havuza giremez' tartışması

İstanbul ve Bodrumda şu sıralar en çok konuşulan konulardan biri de ünlü sitelerin garip yönetmelikleri. İstanbulun Etiler ve Ulus semtlerinde ya da Bodrumda 3-5 milyon Euro ödeyerek lüks ev alanlar, kendilerine tebliğ edilen "Bakıcılar, sitenin havuzunu kullanamaz" kuralına isyan ediyor.

İNSANLIK DIŞI UYGULAMA
Bu kurala tepki gösterenler ise çoğunlukla yeni nesil anneler. Çocuklarını iki bakıcıya teslim eden bu genç anneler, "Oturduğumuz siteye her ay 10-15 bin lira aidat ödüyoruz. Yönetim çıkmış Bakıcınız havuzu kullanamaz diyor. Böyle saçma uygulama mı olur. Çocuklarımın bakıcıları bizimle aynı evde yaşıyor, aynı masada oturup, aynı tencereden yemek yiyor. Ama aynı havuzu kullanamıyor. Çocuğum havuza girebiliyor ama yanındaki bakıcı giremiyor. Bu resmen, ayrımcılık, üstelik insan haklarına da aykırı" diye isyan ediyorlar.
Aynı sitede oturup aynı dertten şikayet eden genç anneler, kendileriyle aynı fikri paylaşan diğer komşularıyla birlikte imza kampanyası düzenlediklerini ama sonucun değişmediğini söyleyerek tepkilerini dile getiriyor.

MERT VİDİNLİ

Sabah
 

Yorumlar (0)
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08