Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı il 33'e yükseldi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler büyük bir titizlikle uygulanırken, bu kararlarla birlikte 33 ilimizde sokağa maskesiz çıkılması yasaklandı.

Gündem 22.05.2020, 18:59
Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı il 33'e yükseldi

Salgında maske kullanımının önemi gün geçtikce daha da önem arz ediyor. İnsanların kendilerini korumak ve daha önemlisi etrafında ki insanları korumak amacıyla maske takması hayati derecede önemli. Türkiyede maske takma alışkanlığı gün geçtikçe daha da iyiye giderken istisnalar da yok değil. Bu istisnaların da önüne geçebilmek amacıyla 33 ilde sokağa maske takmadan çıkılması da yasaklandı.

Kontrollü Sosyal Hayat sürecinde pazar yerleri, marketler, AVMler, toplu ulaşım araçları, taksiler ile tekrar hizmet vermeye başlayan kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı, bazı illerde hıfzıssıhha kurulları tarafından sokağa çıkıldığında da mecburi tutuluyor.

HANGİ İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK?

Koronavirüs salgını nedeniyle Mardin, Malatya, Bursa, Kocaeli, Şanlıurfa, Kırklareli, Aydın, Balıkesir, Bartın, Isparta, Burdur, Konya, Adıyaman, Afyonkarahisar, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Zonguldak, Tunceli, Kırıkkale, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu ve Amasyada maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

Yorumlar (0)
banner51
banner49
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2020
İmsak 03:35
Güneş 05:29
Öğle 13:06
İkindi 17:05
Akşam 20:34
Yatsı 22:19