Mehmet Ağar'ı Pensilvanya'ya gönderen kişi kim?

Mehmet Ağar Pensilvanya'da Fetullah Gülen ile görülmeye devletin bilgisi dahilinde gittiğini söylemişti. Eski Bakan Erkan Mumcu, Ağar'ı Pensilvanya'ya gönderen kişinin MHP'li Celal Adan olduğunu öne sürmüştü. Adan'dan açıklama geldi...

Gündem 15.05.2021, 20:16
Mehmet Ağar'ı Pensilvanya'ya gönderen kişi kim?

Eski Kültür ve Turizm Bakanı ve eski Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın kendisine “MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’ı Fethullah Gülen ile görüşmesi için” ABD’ye gönderdiğini söylediğini ileri sürmüştü. MHPli Celal Adandan Mumcu’nun iddialarına yanıt geldi.

Independent Türkçeye açıklamalarda bulunan Adan, 2007 sürecinde Demokrat Partide siyasi hayatını sürdüren ve şimdi Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı TBMM Başkanvekili Adan, şu ifadeleri kullandı:

“Erkan Bey yaptığı açıklamada, Tanık olmadım, bilmiyorum diyor ama kendisine böyle bir şey söylendiğini ifade ediyor. Bu konu daha önce de gündeme gelmişti. Bayram olduğu için çok sert ifadeler kullanmak istemiyorum ama daha önce gündeme geldiğinde bu iddia ile ilgili, çok ağır şeyler söyleyerek tepki göstermiştim.

KEŞKE GİDENLERİN KİM OLDUĞU AÇIKLANSA
Erkan Mumcuyu da Mehmet Ağarı da tanırım. Hayatımın hiçbir döneminde Pensilvanyaya gitmedim. Türk devleti, gidenlerin kim olduğunu bilir. Keşke gidenlerin kim olduğu açıklansa. Gitsem gittim demekten çekinmezdim. Yeryüzünde hiçbir güç beni siyasi analiz için Fetullah Gülenle görüşmemi benden talep edemez. Bizim duruşumuz bellidir. 18 yaşından beri Türk milliyetçiliği referanslı bir siyasi yaşamım var.

MEHMET AĞARA SORUN
Bu iddia baştan aşağı yalandır, iftiradır. İlgimin olmadığı bir olaydan ötürü ismimin geçmesi beni son derece üzmüştür. Sayın Mehmet Ağara sorabilirsiniz. Mehmet Ağar bana bu iddianın yalan olduğunu söyledi. Ayrıca kimse benden böyle bir talepte de bulunmadı. Eğer benim Pensilvanyaya giderek Fetullah Gülenle görüştüğüm ispatlanırsa, milletimden özür dileyerek siyasi hayatımı sonlandırırım.  Allah doğrunun yardımcısıdır. Tüm insanları doğruyu konuşmaya davet ediyorum. Benim milletimizden saklı, hesabını veremeyeceğim hiçbir işim yoktur.

MEHMET AĞARDAN PENSİLVANYA AÇIKLAMASI
Adanın sözleri üzerine eski Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar da söz konusu iddiaya ilişkin olarak, "Ben, Celal Adanın Fetullah Gülenle görüşmesini istemedim. Böyle bir görüşme olmadı" yanıtını verdi

Yorumlar (0)
18°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:10
İkindi 17:09
Akşam 20:45
Yatsı 22:36