Merkez Bankası Başkanı Açıkladı Resmi Gazete çöktü

Eski Merkez Bankası Başkanı bu geceki Resmi Gazete'yi işaret etti, 'Ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak' dedi... Resmi Gazete çöktü

Gündem 20.11.2021, 00:27
Merkez Bankası Başkanı Açıkladı Resmi Gazete çöktü

Eski Merkez Bankası Başkanı İYİ Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz TBMM Bütçe Komisyonunda kritik bilgiler verdi. Bu gece yayınlanacak olan Resmi Gazetete dikkat çeken Yılmaz, "Ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğanın açıklamaları ve Merkez Bankasının faiz indirimi kararıyla dolar karşısında eriyen Türk lirası, Türkiyenin gündeminde yer almaya devam ediyor.

"OLAĞANÜSTÜ BİR ŞEY OLACAK"

Doların yükselişi sonrası iktidarın yeni hamlesinin ne olacağı tartışılırken; HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmazın TBMM Bütçe Komisyonunda sarf ettiği sözleri paylaşan Gergerlioğlu, Durmuşun Bu gece saat 00.00 da Resmi Gazeteyi takip edin, ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak dediğini aktardı.

"BELİRSİZLİKLERE VURGU YAPTIM"

Gergerlioğlunun paylaşımı gündemi sarsarken; İYİ Partili Yılmaz, sosyal medya hesabından sözlerine açıklık getirdi.

Komisyonda sarf ettiği sözleri paylaşan Yılmaz, "Bu bir bilgi ve duyuma dayanmıyor var olan belirsizliklere vurgu yaptım" diye yazdı.

İşte tüm Türkiyeyi gece 00:00a kilitleyen o ifadeler:

"Ben sizleri bugün cuma dolayısıyla bu gece saat 12.00dan sonra teyakkuza davet ediyorum, Resmi Gazeteyi takip etmenizi tavsiye ediyorum; bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk lirasının üzerine nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz. 12.00dan sonra Resmi Gazeteyi takip edin diyorum ve herkese iyi hafta sonları diliyorum."

RESMİ GAZETE ÇÖKTÜ

Ancak saat 00:00 itibariyleri vatandaşlar Resmi Gazetenin web sitesine giremedi. Resmi Gazetenin internet sitesinin çöktüğü görüldü.

Kimi kullanıcılarda çalışma sürüyor ekranı gelirken çoğu vatandaş şu ekranla karşılaştı:

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı