Metin Külünk: YÖK Başkanı suskun, temizlik oradan başlamalı!

KPSS sorularının çalınmasıyla ilgili olarak YÖK Başkanı Erol Özvar'ın sessiz kaldığını belirten AKP MKYK üyesi Metin Külünk "Öyleyse bu köklü temizliğin YÖK’ten başlaması şarttır" ifadesini kullandı.

Gündem 04.08.2022, 13:49
Metin Külünk: YÖK Başkanı suskun, temizlik oradan başlamalı!

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Metin Külünk, Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) soruların çalındığı iddiasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Söz konusu iddianın kamuoyunda gündem olmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ÖSYM Başkanı Halis Aygünü görevden almıştı.

Külünk, bu süreçte Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvarın sessizliğine dikkati çekerek "Demek ki YÖK, çok ciddi anlamda gözden geçirilmek zorunda" dedi; ardından şunları kaydetti:

"YÖK ve üzerlerinde kuvvetli şüphe olan üniversite yönetimleri, hem anlayış ve hem de bürokratik planında FETÖ’den arındırılmalıdır.

Sızıntı ve saklanmış FETÖ unsurları, gizlendikleri yerlerde Sayın CB’mıza ve Cumhur İttifakına karşı kirli operasyonlarına devam etme peşindeler. Açık ve net. Fakat YÖK Başkanı suskun. Öyleyse bu köklü temizliğin YÖK’ten başlaması şarttır."

GERÇEKGÜNDEM

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı