MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sayın Kılıçdaroğlu, bal yapmayan arı gibi vızıldamayı bırak, mertsen çık söyle. Adamsan kararını açıkla, aday mısın? Değil misin? Neden susuyorsun” dedi.

Gündem 07.06.2022, 12:58
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli yaptığı konuşmada anket şirketlerine tepki göstererek, “Milliyetçi Hareket Partisinin oy oranlarını düşük gösterenlere, siyasetimizi küçümseme hayasızlığına düşenlere, sipariş kamuoyu araştırmalarıyla devamlı itibar cellatlığı yapanlara diyoruz ki, sizler bizi yok sayacaksınız, Allahın izniyle biz daha çok var olacağız. Sizler bizi hafife alacaksınız, günü geldiğinde ağırlığımız altında ezilmekten de kurtulamayacaksınız. Anketler partimizi ha yükseğe çıkarmış, ha dibe çekmiş, ha uçurmuş ha uçurumdan itmiş, hiç ama hiç önemli değildir. Ellerinden ne geliyorsa onu yapsınlar” açıklamasında bulundu.

“Anketle doğmadık ki, anketsiz ölelim. Anketle var olmadık ki, anket olmayınca yok olalım” diyen Bahçeli, “Çalışmamızın karşılığını üç beş anketçi müsveddesinden, beş on yarım porsiyon aydın ve kiralık kalemden beklemiyoruz, bunu aklımızdan dahi geçirmiyoruz. Milletimiz görsün, duysun ve taltif etsin yeter diyoruz. Allahımız bilsin ve takdir etsin tamamdır inancındayız. Gerisi kuru gürültüdür, laf salatasıdır, zillet ağzıdır” dedi.

Türkiyenin geleceğinin Cumhur İttifakının iradesiyle çizileceğini belirten Bahçeli, “İçinden geçtiğimiz zaman diliminde bazı sorunlarımız olabilir. Sorunsuz hayat, hayatsız sorun yoktur. Marifet, karşımızda yığınak yapan sorunların el birliğiyle, güç birliğiyle, inanç birliğiyle çözüme kavuşturulmasıdır” ifadelerini kullandı.
“Enflasyona karşı güvenlik kuşağı tesis edecek her adıma, her karara sonuna kadar destek vereceğiz”
Ekonomik huzur ve güvenliği yıpratmayı amaçlayanların üzerlerine kararlılıkla gidildiğinden bahseden Bahçeli, “Nitekim ekonomik ve mali bağımsızlığımızı tehdit edenlere, vatandaşlarımızın helal kazancına, el emeğine, göz nuruna ve alın terine musallat olanlara seyirci kalınmayacaktır” şeklinde konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak, memurların, emekliklerin ve tüm vatandaşların ekonomik yararını gözeteceklerinin altını çizen Genel Başkan Bahçeli, “Gelir ve ücret artışını sağlayacak, enflasyona karşı güvenlik kuşağı tesis edecek her adıma, her karara sonuna kadar destek vereceğiz. TBMMde üzerimize ne düşüyorsa mutlaka yapacağız. Hiç kimseyi dara düşürmeyeceğiz, zorda bırakmayacağız” diye konuştu.
“Fitnenin başı gövdesinden koparılacak, kökü de kazınacaktır”

Genel Başkan Bahçeli, Türkiyenin güney sınırları boyunca oluşturulmak istenen terör devletinin peş peşe yapılan askeri harekatlarla engellendiğinin altını çizerek, “Türkiye, bölücü teröre merhamet göstermeyeceğini, müsaade etmeyeceğini hem sınır içinde hem de sınır ötesinde güç kullanarak ve şehitler vererek kanıtlamıştır. Bölücü terörün hudutlarımızda tutunması, mücavir bölgelerde yuvalanması, bunun yanı sıra ülkemizi zehirleme ve tehdit amacı Allahın inayetiyle başarılı olamayacaktır. Fitnenin başı gövdesinden koparılacak, kökü de kazınacaktır” dedi.

“Emperyalizmin miçosu haddini aşmaktadır”

Terör örgütünün Fıratın doğusundan da batısından da sökülüp atılması gerektiğini söyleyen Bahçeli şöyle devam etti:

“Türkiyenin bu kararlı ve kahramanca duruşundan rahatsız olan malum ülkelerin Yunanistanı koz olarak sahaya sürmesi tesadüfi değildir. Miçotakisin tıpkı dedeleri gibi tekraren maşalığa heves etmesi, Egede gerginliği tırmandırıcı söz ve politik eylemleri bardağı taşıracak aşamaya doğru hızla mesafe almaktadır. Egemenliği tartışmalı olan ve burnumuzun dibinde bulunan adaları ziyaret ederek Türkiyeyi tahrike yeltenen küstah Miçotakis, Egeyi bir Yunan denizi haline getirmek, gerekirse de silahlı bir çatışma ortamı oluşturmak için devamlı provokasyon halindedir. Emperyalizmin miçosu haddini aşmaktadır.”

Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Haziran 2023te yapılacağını tekrarlayarak, “Gerçekte milli güvenlik sorunu olan zillet ittifakının boşuna kurduğu bir komisyon vasıtasıyla seçim güvenliğiyle ilgili çağrıda bulunması ve yaptığı sözde çalışmayı kamuoyuyla paylaşması tam bir pişkinlik ve çelişkidir. Bunlar seçim güvenliğini sağlama yetkisini nereden almayı düşünmektedir?” dedi.

“Kılıçdaroğlu, mertsen çık söyle aday mısın?”

Millet İttifakının kimi Cumhurbaşkanı adayı göstereceğinin derin bir anlaşmazlık ve tartışma konusu olduğuna değinen Bahçeli şunları kaydetti:

“Kılıçdaroğlu, bal yapmayan arı gibi vızıldamayı bırak, mertsen çık söyle. Adamsan kararını açıkla, aday mısın? Değil misin? Neden susuyorsun? Niçin duruyorsun? Neyi bekliyorsun? Hangi mantıkla keçeyi suya atıp çıkan yerlerini taşlıyorsun? Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı olacak yürek sende var mı onu söyle? Gözün kesiyor mu ondan bahset? Er meydanına çıkabilecek cesaretin var mı onu ifade et?”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı