Milletvekili: İl Milli Eğitim Müdürünü Kınıyorum

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap: İl Milli Eğitim Müdürünü Kınıyorum.

Gündem 31.12.2020, 13:03
Milletvekili: İl Milli Eğitim Müdürünü Kınıyorum

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) uzaktan eğitim kapsamında Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 950 adet tablet gönderildğini ve tablet dağıtımında  İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, tabletleri AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun ile birlikte dağıttığı için  İl Milli Eğitim Müdürünü kınadığını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürünü kınıyorum"

CHPli Kasap, “Halkın vergisiyle alınan tabletleri sanki kendi cebinden almış gibi dağıtıyor, göstermelik uygulamalarla her alanda bir partinin propagandasını yapmak utanç vericidir” dedi ve şunları söyledi:

Ayrıca bir siyasi partinin propagandasını yapmak, bu propagandaya alet olmak ve bir siyasi parti il başkanı ile birlikte hareket eden İl Milli Eğitim Müdürü’ nü de kınıyorum. Öğrencilerimizin geç de olsa gelen tabletleri sevindiricidir ama gelen tablet miktarı yeterli değildir. Bu görüntüleri yadırgadık ama özel okul sahibi olan Milli Eğitim Bakanının bulunduğu bir ülkede, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürünün bir siyasi partinin propagandasına alet olması çok da şaşırtıcı değil. Bu tablo ülkenin geldiği noktayı göstermesi açısından ibretliktir. Parti devleti işte budur…” 

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Bu, ülkenin nasıl bir parti devleti haline geldiğini gösteriyor” dedi. Bazı vatandaşlar da “Köyümüzde internet yok, çocuklarımız bu tableti nasıl kullanacak?” diye sordu.

Yorumlar (0)
-3°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
Namaz Vakti 18 Ocak 2021
İmsak 06:49
Güneş 08:19
Öğle 13:19
İkindi 15:48
Akşam 18:10
Yatsı 19:35