MİT'in başarılı operasyonunu şehit babası böyle yorumladı: 'Kimsenin kimsede ahı kalmaz'

Dağlıca'da teröristlere saldırı emrini veren teröristin MİT operasyonu ile etkisiz hale getirilmesinin ardından Dağlıca'da şehit olan Piyade Er Cihan Aksarı’nın babası Cemalettin Aksarı, duygularını anlattı.

Gündem 21.07.2022, 15:35
MİT'in başarılı operasyonunu şehit babası böyle yorumladı: 'Kimsenin kimsede ahı kalmaz'

Hakkarinin Yüksekova ilçesi Dağlıca Komando Taburuna 2007 yılında düzenlenen ve 12 askerin şehit olduğu, 2015 yılında ise Dağlıca bölgesinde 16 askerin PKKlı teröristlerin hain saldırısı neticesi şehit olduğu saldırının planlayıcısı olan terör örgütü PKKnın sözde üst düzey yöneticilerinden İzzettin İnan, MİTin Irakın Kuzeyindeki Duhok-Gara bölgesinde gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirildi.

“Kimsenin kimsede ahı kalmaz”

Hakkari Dağlıcada 6 Eylül 2015de şehit olan Piyade Er Cihan Aksarının babası, saldırı emrini veren teröristin etkisiz hale getirildiğini büyük bir sevinçle öğrendiklerini belirterek, "Devletini, milletini seven insanlara Rabbim zeval vermesin, dert keder göstermesin. Devletim, askerimden, polisimden, özel harekatımdan Allah razı olsun. Bu evlatlarımızın kanını yerde bırakmadıkları için onlara ne kadar şükretsek azdır. Allah razı olsun. Bu dünya böyle bir dünya. Kimsenin kimsede ahı kalmaz. Benim yuvamı ağlattılar, sızlattılar. Allahta onların ailelerine öyle yaptı. Rabbim; kim ki bu İslam Alemine, Türkiye Cumhuriyetine hainlik düşünüyor ise Allahtan dilerim ki kendi kazdıkları kuyuya kendileri düşsün” dedi.

“Önce bir Türk, sonra bir kürt olarak devletim beni temsil ediyor”

Kendisinin hem Türk, hem de Kürt olduğunu ve devletin kendisini temsil ettiğini vurgulayan şehit babası Aksarı, “Ben önce bir Türk, sonra bir Kürt olarak, devletim beni temsil ediyor. Ne Kürdü ne de Türkü; kimsenin kimseyi temsil etmeye hakkı yoktur. Onlar önce kim olduklarına baksınlar, nasıl bir insan olduklarına baksınlar, ondan sonra temsil etmeye kalksınlar. Onlar bir kere kendilerini temsil edemiyor. Kürtler o kadar acizler mi ki kendilerini temsil edemiyorlar, onlar temsil ediyor. Onlar, yabancı güçlerin satılmış maşalarıdır. Biz kendi kendimizi temsil ediyoruz. Devletimden, milletimden Allah razı olsun. Cumhurbaşkanıma da çok çok teşekkür ederim. Allah razı olsun ki evlatlarımızın kanını yerde bırakmadı. Rabbim başımızdan eksik etmesin” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı