Pandora Belgeleri'nde ismi çıkan Reha Muhtar ilk kez konuştu!

Pandora Papers belgelerinde bir dönemin en çok izlenen haber spikeri olan Reha Muhtar'ın yer aldığı ortaya çıkmıştı. Muhtar, konuya ilişkin ilk kez konuştu.

Gündem 10.10.2021, 01:12
Pandora Belgeleri'nde ismi çıkan Reha Muhtar ilk kez konuştu!

Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumunun (ICIJ) paylaştığı ve 117 ülkeden 600den fazla gazetecinin incelediği 11 milyon 900 bini aşkın belge, dünya elitlerinin gizli offshore sırlarını ortaya çıkardı. 

Türkiyeden bir çok kişinin yer aldığı belgelerde, dikkat çeken isimlerden biri de Reha Muhtar oldu. Belgelere göre Muhtar, Trident Trust üzerinden Blacks Group Holdings Limited isimli offshore şirketin sahibi. 

İLK KEZ KONUŞTU

İsminin Pandora Belgelerinde yer alması sonrası Muhtar, ilke kez Oda TVye konuştu.

"Hiçbir yerde tek kuruşluk hesabım yok" diyen Muhtar, "Türkiye dışında tek bir kuruşum yok, şirketim yok, hiçbir şeyim yok. Her şeyim Türkiye’de. Yurt dışında 1 dolarlık bile hesabım yok. Ne Londrada ne ABD’de bir hesabım bulunmuyor" dedi.

Yalnızca Türkiyedeki bir bankanın Paris şubesinde 3 bin eurosunun bulunduğunu belirten Muhtar, "3 bin euroluk cari hesap dışında, yani Türkiyedeki bankanın Paris şubesinde 3 bin euroluk hesap dışında bir şeyim yok. 15 sene önce var olan hesaplarımı Türkiye’ye getirdim, kapattım" diye belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı