Polise verdiği cevapla milyonların yüreğine dokunan Ayşe'ye Devlet Bahçeli sahip çıktı

Osmaniye’de Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na gireceği sırada kimliğini unuttuğu için gözyaşlarına boğulan Ayşe Sabancalı, ailesine ulaşmaya çalışan görevli polislere “Annem de babam da vefat etti” şeklinde verdiği cevapla yürekleri burkmuştu. Yakınlarının kimliği getirmesiyle sınava zamanında giren Sabancalı’ya Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli sahip çıktı.

Gündem 21.06.2022, 22:17
Polise verdiği cevapla milyonların yüreğine dokunan Ayşe'ye Devlet Bahçeli sahip çıktı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafında yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavının ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT), sınavına Osmaniye Anadolu Lisesinde giren Ayşe Sabancalı, giriş kapısında polis ekiplerince yapılan belge kontrolünde kimliğini unuttuğunu fark etti. Gözyaşlarına boğulan Sabancalıyı giriş kapısında görevli polis ekipleri güçlükle sakinleştirdi. Yaşadığı şokun ardından polis ekiplerine verdiği numaradan aile yakınlarıyla görüşen genç kız, kimliğinin geleceğini anlamasıyla biraz da olsa sakinleşmişti. Gözyaşları içerisinde beklerken gelen telefonla koşmaya başlayan genç kızın kimliğine kavuşma anı İhlas Haber Ajansı kameralarına anbean yansımıştı.

Yaşanılan olayın ardından Ayşe Sabancalı, bugün evinin kapısını gazetecilere açtı. Teyzesinin kızı Gülhan Gürsoy ile eniştesi Erol Gürsoy ve kuzeni Zehra Gürsoy ile birlikte merkeze bağlı Dereobası köyünde yaşayan Ayşe Sabancalıya MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sahip çıktı. Osmaniye Vakfı tarafından eğitim masraflarının karşılanacağı Sabancalı, Devlet Bahçelinin burs vermesinin çok güzel bir duygu olduğunu söyledi.

Kimliğini Ayşeye yetiştiren enişte Erol Gürsoy, “Önce Ayşeyi sınava bıraktık. Telefon numaramı da vermiştim zaten. Bir sorun olursa ulaşsın diye. Ayşeyi bıraktıktan sonra kızım Zehrayı bıraktım başka bir okula. O anda da telefon geldi. Ayşenin kimliği zaten arabadaydı. Sınava da vakit vardı kimliği yetiştirme vaktim de oldu. Şükürler olsun Ayşe sınava girdi. Medyaya da çıktıktan sonra bizi yalnız bırakmadılar. Devlet Bahçeli Bey, Belediye Başkanı Kadir Kara, Ülkü Ocakları Başkanı Burak Bulut olsun bizleri yalnız bırakmadılar. Ayşenin arkasında olduklarını söylediler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Birbirimizi kardeş gibi görüyoruz” diyen kuzen Zehra Gürsoy, “İlk başta şaşırdım. Kendisiyle ayrılırken da bana sarıldı ağladı. Daha sonra beni aradılar. Kendisine telaş yapmaması gerektiğini, babamın kimliğini yetiştireceğini söyledim. Koşarak babamın yanına gittim. Babam da kimliği yetiştirdi. Çok üzüldüm ağladı diye strese girdi diye. Benim Ayşe ile ilk başlarda samimiyetim yoktu, teyzem vefat ettikten sonra sık görüşmeye başladık. Birbirimizi kardeş gibi görüyoruz. Birbirimize çok düşkünüz her şeyi beraber yapmak istiyoruz” diye konuştu.

Devlet Bahçelinin burs vermesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Ayşe Sabancalı ise, “O an kötü bir histi. Sınava giremeyeceğimi düşündüm. Daha sonra kimliğimi getirdiler ve sınava girebildim. Polisler, öğretmenler ve veliler çok yardım ettiler. Birçok kişi aradı, çok burs teklifi aldım. Osmaniye Vakfı üzerinden Devlet Bahçeli burs vereceklerini söyledi. Devlet üniversitesini kazanamasam bile vakıf üniversitesine gönderebileceklerini söylediler. Çok güzel bir şey bu. İlk başta bazı yorumlar kötüydü. Vidolarımı kaldırtmak istedim ama o kadar çok yayıldı ki kaldırtamazdım. Bütün veliler kapıdayken beni bekleyecek birisi yoktu” şeklinde konuştu.

Selçuk Kaya

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı