Rusya, Ukrayna ile ateşkes şartlarını açıkladı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna’ya başlattıkları saldırıları durdurabileceklerini, öne sürdükleri şartların Ukrayna tarafından kabul edilmesi gerektiğini söyledi. Peskov, “Ukrayna anayasayı değiştirmeli ve herhangi bir bloğa girmemeli” diyerek Kırım’ın da Rusya’nın parçası olarak tanınması gerektiğini ifade etti.

Gündem 07.03.2022, 16:23
Rusya, Ukrayna ile ateşkes şartlarını açıkladı

Rusyanın Ukraynaya saldırıları 12. gününde devam ederken, Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskovdan ateşkese dair açıklama geldi. Ukraynanın taleplerini kabul etmesi halinde operasyonların "her an" durabileceğini ifade eden Peskov, “Ukrayna anayasayı değiştirmeli ve herhangi bir bloğa katılma çabalarından vazgeçmeli” diyerek Ukraynanın tarafsızlık statüsüne uyması gerektiğini belirtti.

Operasyonların Ukraynanın silahsızlandırılması amacıyla başlatıldığının altını çizen Peskov, “Aslında Ukraynanın silahsızlandırılmasını tamamlıyoruz, tamamlayacağız. Onlar, bu düşmanlıklarını sonlandırmalı” diye konuştu. Şartlarının devamında Kırım, Luhansk ve Donetsk için de koşullarını öne süren Peskov, “Kırımın, Rusyanın parçası olarak tanımasını, Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyetinin bağımsız devletler olarak tanınmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı