Sarıgül'ün A takımı belli oldu

Mustafa Sarıgül'ün başlattığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH), ilk toplantısını Ankara'da gerçekleştiriyor. Sabah.com.tr, Mustafa Sarıgül'ün lideri olduğu, Türkiye Değişim Hareketi'nin Kurucular Kurulu'nun listesine ulaştı. Sarıgül'ün kadrosunda hem CHP'den, hem TDH'den hem de iş dünyasından tanınan isimler var.

Gündem 17.11.2020, 14:17
Sarıgül'ün A takımı belli oldu


CHPden ayrılarak parti için düğmeye basan Mustafa Sarıgül, sahalara iniyor. Mustafa Sarıgülün başlattığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH), ilk toplantısını Ankarada gerçekleştiriyor. Sabah.com.tr ise Mustafa Sarıgülün lideri olduğu, Türkiye Değişim Hareketinin Kurucular Kurulunun listesine ulaştı.

40 KİŞİ VAR

Yıllar önce başlattığı fakat parti haline getirmediği Türkiye Değişim Hareketi, siyasete yeniden adımını attı. Sarıgülün kurduğu hareket, saat 10.00da Ankarada Marriot Otelde 40 kişiden oluşacak kurucular kurulu toplanacak. Kurucular Kurulunun 40 kişi olacağı kaydedilirken TDHnin İstanbul İl Başkanının Yusuf Polat, Ankara İl Başkanının Deniz Kaya ve İzmir İl Başkanının ise Akif Akar olacağı ifade edildi. TDHnin genel sekreterliğini, CHP eski milletvekili Hasan Aydın üstlenecek.

LİSTEDE ÖNEMLİ İSİMLER VAR


Sabah.com.trnin ulaştığı listeye göre Sarıgülün kadrosunda hem CHPden, hem TDHden hem de iş dünyasından tanınan isimler var. Türkiye Değişim Hareketi İl Başkanlığını da yapmış olan Mehmet Ali Oğuş, Mustafa Sarıgülün yeni döneminde de yanında olacak. TDH Kocaeli eski İl Başkanı İş adamı Coşkun Ağaryılmaz Sarıgülün listesinde yer aldı. Cemiyet hayatının önemli isimlerinden ve Sarıgülün yardımcılığını da yapmış olan Monik İpekel yeni partide de var olacak. CHPden ilk ayrıldığı dönemde yanında olan ve parti içinde çok tartışılan isimlerden 22. dönem CHP Milletvekili Hasan Aydın da Mustafa Sarıgül ile yeni parti için kolları sıvayanlardan. Türkiyenin yakından tanıdığı iş insanlarından Coşkunar Yılmaz, Edip Oruç, Zeynel Abidin Aktay ve Şaban Gürbüz, Sarıgülün yanında yer aldı. Amerikada yaşayan iş insanı Teoman Mutlu ve turizm sektörünün önemli isimlerinden Ayhan Gedikli ve Sertaç Güngör de değişim hareketinin öncüleri arasında yer alacak.

Daha önce Şoförler Cemiyeti Başkanlığı yapan, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Erol Korkut ve eski müsteşar Sabri Erbakan, tecrübelerini Türkiye Değişim Hareketine aktaracak. Sarıgülün kurmuş olduğu hareketin kurucular kurulundaki diğer isimler şu şekilde: "Akademisyen Oğuz Fidan, ekonomist Aziz Hatip Ağaoğlu, avukat Serdar İplikçioğlu, öğretmen Şefika Keskin"

Muhammed Uzun

Yorumlar (0)
banner51
10°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 06:34
Güneş 08:05
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09