Sedat Peker'in "Hürriyet saldırısı"yla ilgili Boynukalın'dan açıklama: Çok rahatladım

Sedat Peker'in 6. videosunda "Bir milletvekilinin ricasıyla Hürriyet’e baskın yaptığıyla" ilgili açıklamasının ardından AKP'li Abdurrahim Boynukalın'dan "Açıkçası çok rahatladım" açıklaması geldi.

Gündem 20.05.2021, 22:00 20.05.2021, 22:32
Sedat Peker'in "Hürriyet saldırısı"yla ilgili Boynukalın'dan açıklama: Çok rahatladım

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in 6. videosunda “Bir milletvekilinin ricasıyla Hürriyet’e baskın yaptığıyla” ilgili açıklamalara dair sosyal medya hesabından "Açıkçası çok rahatladım" paylaşımı yapan AKP İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, daha sonra bazı tweetlerini sildi.

PEKER: HÜRRİYET GAZETESİNİ, MİLLETVEKİLİ İSTEDİ BEN BASTIRDIM
Bu sabah yayımladığı 6. videoda "Milletvekili rica etti, ben de yaptırdım" diyen Sedat Pekerin Yıldırım Demirörenle ve Hürriyet gazetesine dair saldırı ile ilgili açıklaması şöyle oldu: "Gazeteciler diyor ya, organize suç örgütünün dediğinden bişey mi olur? Tamam, ben yaptırdığımı anlatacağım, ispatlarıyla anlatacağım, delilleriyle. Hürriyet gazetesindekilerden, pambık Demirören ekibi dinliyor musunuz? Şatafatlı gazeteciler, ünvanlı gazeteciler, sizin gazetenizi ben bastırdım. Bak suç ikrarı yapıyorum. Hürriyeti bastırmadan önce gelen milletvekilinin telefon sinyallerine de bakın, ismini söylemeyeyim ayıp olur, bakabilirsiniz. Bizim gençlik kollarından bir takım arkadaşlar gidecek, ama onlar profesyonel değil, sen böyle arkada dedi milletvekili, tamam dedim, ben gönderdim. Savcılar alın size ağır delil, ikrar; Milletvekili rica etti, ben de yaptırdım. Milletvekili rica etti böyle böyle diye... Eeee, Aydın Doğan yaşlı adam, bir yandan ölüm korkusu sardı, bir yandan devam eden mahkemeler, ben ölürüm çocuklarıma dert kalmasın, ondan sonra hoopp (Hürriyet gazetesinin Demirörene satışı...) Senin (Demirören) oturduğun koltukta benim emeğim var, ben pisliğim siz temiz ha. Pambık Demirören, seni elime aldım, adım adım takip edeceğim, Azerbaycanda falan.."

2015 yılında Hürriyet gazetesine yönelik saldırıyı organize ettiği iddiası bir süre basında dile getirilen AKPli Abdurrahim Boynukalın videonun ardından Twitter hesabından, "Açıkçası çok rahatladım. Yıllardır üzerimize yapışan cam, kamera, turnike kırma gibi kriminal meselelerin bizimle alakası olmadığı açıkça ifade edilmiş" dedi.

BOYNUKALINDAN AÇIKLAMA
Boynukalın, şu paylaşımları yaptı:

1- Meşhur video serisinin bugünkü bölümü 28-32. Dakikaları arası 2015 Hürriyet eylemi meselesi özetlenmiş. Açıkçası çok rahatladım. Yıllardır üzerimize yapışan cam, kamera, turnike kırma gibi kriminal meselelerin bizimle alakası olmadığı açıkça ifade edilmiş.

2- Biz gençlik kolları olarak Hürriyet önünde basın açıklaması kararı aldığımızda kendisinin ismini veremeyeceği bir vekil tarafından arandığını ve bizim çocuklar bu eylemleri beceremez, profesyonel değiller, sen bir işin içine gir dendiğini söylemiş.

3- Böyle bir kerameti kendinden menkul, kendisini tek talimatla harekete geçirebilecek bir vekil var mı emin değilim. Varsa umarım ismini verir; böylece parti kurumsalımıza ve benim imajıma yıllarca zarar veren basma hadisesinin kim tarafından yapıldığı öğrenilmiş olur.

4- O gün partimiz eylem geleneğinde asla taşlı sopalı eylem olmaz dediğimizde bize inanmamayı tercih edenler (ana muhalefet partisi lideri buna dahil) bakalım ne diyecekler. Tekrar ediyorum biz o dönemki iftira yayınlarından dolayı o gazete önünde sadece basın açıklaması yaptık.

İLK ÜÇ TWEETİ SİLDİ
Boynukalın, daha sonra ilk üç paylaşımını silmesi dikkat çekti.

Evrensel

Yorumlar (0)
20°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 18 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:25
Öğle 13:10
İkindi 17:10
Akşam 20:46
Yatsı 22:37