Sedat Peker'in iddialarında adı geçen Zafer Salman konuştu: Ne dediyse doğrudur, gerekirse savcıya anlatırım

Sedat Peker'in açıklamalarında adı geçen Zafer Salman, yaptığı açıklamada Peker'in doğru söylediğini, gerekirse savcılara her şeyi anlatacağını kaydetti.

Gündem 05.07.2022, 16:48
Sedat Peker'in iddialarında adı geçen Zafer Salman konuştu: Ne dediyse doğrudur, gerekirse savcıya anlatırım

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, Deli Çavuş isimli Twitter hesabından beşli çete olarak adlandırılan şirketlerden Cengiz Holdingin sahibi Mehmet Cengiz aracılığıyla elindeki kumarhane görüntüleri pazarlık payı olarak kullanarak bir dönem cezaevinden tahliye olduğunu ileri sürdü.

Peker paylaşımlarında, Mehmet Cengizden anlaşma karşılığında 5 milyon lirayı, ortak akrabası olan Zafer Salman aracılığıyla aldığını öne sürdü. Zafer Salman o iddialara yanıt verdi.

“SEDAT PEKER NE DEDİYSE DOĞRUDUR”

İddiaların odağındaki Mehmet Cengiz ve Sedat Pekerin akrabası olan Zafer Salman, Cumhuriyetten Rabia Azra Sözcüye konuştu. Salman, "Ben hem Mehmet Cengizin hem de Sedat Pekerin akrabasıyım. Pekerin halasının oğluyum, Cengiz de annemin amcasının oğlu olur. Bu denli birbirimize yakınız. Biz bu memleket için her şeyi yapabilecek insanlarız. Sedat Peker ne dediyse doğrudur. Sedat Bey bu konuyu gündeme getirmeseydi, ben de söylemeyi düşünüyordum. Devletin bileceği bir şey varsa savcılarla da paylaşırız. Bizde söz namustur. Pekerin dedikleri bu zamana kadar hep doğru çıkmıştır" ifadelerini kullandı.

“GEREKİRSE SAVCIYA ANLATIRIM”

İddiayı resmiyete dökecek bir belge, görüntü var mı sorusuna cevap veren Zafer Salman, şöyle devam etti:

"Belge var ya da yok. Gerekirse savcıya anlatırım. Bu konuda şimdi bir şey demem uygun olmaz..."

Gerçekgündem

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 13 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı