Sezgin Baran Korkmaz hakkında yeni iddia: Birçok sırrı Sedat Peker'de...

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, bugünkü köşe yazısında çarpıcı bir iddiaya yer verdi. Öztürk yazısında, "Sezgin Baran Korkmaz'ın birçok sırrı Sedat Peker'de. Bakarsınız, günün birinde onlar, Korkmaz'ın sesiyle patlar" dedi.

Gündem 17.07.2022, 15:06
Sezgin Baran Korkmaz hakkında yeni iddia: Birçok sırrı Sedat Peker'de...

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, kara para aklamak, dolandırıcılık gibi çeşitli suçlamalar nedeniyle Türkiye ve ABD tarafından hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkartılan ve geçen gün tutuklu bulunduğu Avusturyadan ABDye iade edilen Sezgin Baran Korkmazın Türkiyeye getirilmesinin aslında hiç istenmediğini savundu.

Öztürk, "Eğer istenseydi yurtdışına çıkış yasağı kaldırılmaz, gidişine izin verilmezdi. Çok değişik bağlantıları olan Korkmazın birçok kişi için söyleyecekleri vardır. Korkmaz, mahkemede ya konuşacak ya da konuşacağını bilen etkili çevreler onun konuşmaması için isteklerini yerine getirecekti" yorumunu yaptı.

Yazısında Sedat Pekerin açıklamalarını da hatırlatan Öztürk, şunları kaydetti:

Sedat Pekerin, Korkmazın  açıklamaları, ortaya çıkan ses kayıtları, bu işlerde çok çok büyük para trafiğini de gündeme getirdi. Sorunlu işlerinin “halledilmesi” için istenen para 10 milyon Euro… “Halledenler” tezgahının içinde olduğu öne sürülen isimleri duyunca, “Vay anasını, Türkiyede meğer neler oluyormuş neler?” demeye başladık. Ama bunlar bazıları için normal bir durumdu.

Açıkçası yazılmamak kaydıyla anlatılanları not bile almam, o konuda konuşmam, unutur giderim. Ama, Baranı İçişleri Bakanının 4 Aralıkta makamına çağırtıp, ünlü bir iş insanından olan alacağını silmesini istediğini söylemesi, üstelik bu borcun silinmesinin “Devlet işi” olduğunu söylediğini belirtmesine hayret etmiştim. “Peki, bunun devlet işi olduğuna inandın mı?” dediğimde, asla inanmadığını, o yüzden 5 Aralık 2021de Türkiyeden ayrıldığını anlatmıştı. SBK Holdingin patronu Sezgin Baran Korkmazın, bakanlığa çağrıldığında Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Resul Holoğlu ile KOM Daire Başkanı Mahmut Çorumlu da bakanlığa gelmişti. Yani, önemli bir durum vardı.

"KORKMAZIN BİRÇOK SIRRI SEDAT PEKERDE"
Suç unsuru varsa, bakanın Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunması gerekiyordu. Ama, Pekerden her ay 10 bin dolar aldığını söylediği siyasetçinin adını açıklamadı. Bu da suç. Ya da Bakan ileride suçlu duruma düşmemek için ismi savcıya bildirdi, “Soruşturma” uzayıp gidecek izlenimi doğdu.

Öztürk, "Baran Korkmazın Türkiyeye getirilmesi durumunda gizli-saklı bir çok ilişkiyi öğrenebilecektik. O kadar rahat olmayın, Korkmaz kendisini kurtarmak için ABDde de konuşacak. ABD, ondan çok şey öğrenecek. Belki, Sarraf gibi “itirafçı” olacak. Onun, ABDye gönderilmesi bazılarını çok rahatlattı, rahat nefes aldırdı. O kadar sevinmeyin, Korkmazın birçok sırrı Sedat Pekerde. Bakarsınız, günün birinde onlar, Korkmazın sesiyle patlar" dedi. 

Sözcü Saygı Öztürk

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı