Şile'de çocuk festivalinde 'Sakiler' rüzgarı esti

Yeşil Nesil Atölyeleri’nin Şile Doğa Tatil Köyü’nde gerçekleştirdiği Çocuk Festivali olan “Kids Fest”te son dönemin gözde gruplarından Sakiler sahne aldı. 7’den 77’ye geniş bir kitlenin kısa sürede gözdesi olan grubun solisti Hasan Gözetlik, “Çocuklar bizi daha fazla seviyor. Özellikle 3 ile 6 yaş arasındaki çocukların ağzından bizim şarkılar düşmüyor. Nereden biliyorum çünkü üç tane bebeğim var. İkizlerim 5 yaşında ufak olan da 2,5 yaşında. Onlardan da biliyorum” dedi.

Gündem 17.07.2022, 20:40
Şile'de çocuk festivalinde 'Sakiler' rüzgarı esti

Yeşil Nesil Atölyelerinin Şile Doğa Tatil Köyünde gerçekleştirdiği Çocuk Festivali olan “Kids Fest”te son dönemin gözde gruplarından Sakiler sahne aldı. Yeşil Nesil Atölyelerinin kurucusu Cömert-Ebru Agat, sosyal medyalarında yaptıkları ankette ‘en çok kimin konserini görmek istiyorsunuz sorusuna Sakiler Grubunun birinci sırada yer aldığını açıkladı. Gündüz çocuklar havuzda eğitmenler tarafından düzenlenen oyunlarla gönüllerince eğlenirken akşam aileler Sakilerin konserinde doyasıya eğlendiler.

Erşan Kuneri dizisinde söz ve müziği Cem Yılmaza ait olan Doyamadım şarkısını coverlayan Sakiler, “Cem abi, ‘Erşanda 4-5 tane şarkılarım var bir tanesinde Sakilerin cover yapmasını çok isterim diyerek bizi aradı. Sonra ona misafir olduk. Klibi de onun evinde stüdyoda çektik. Tepkiler inanılmaz güzel. Her şeyi bir kenara bırakın Cem Yılmaz ile bir anımız olması bizim için büyük bir onur ve gururdur. Muhteşemdi onla çalışmak. Zekası ile girdiği ortamı büyülüyor. Onu tanıdığımız için çok mutluyuz. Onunla aynı ortamda bulunmaktan dolayı kendimizi şanslı hissediyoruz. Müziğe çok meraklı. İnanılmaz bir müzik bilgisi var. Kimsede olmayan enstrümanlara sahip” diye konuştu.

"Bu projenin devamı gelir mi" sorusuna ise Sakiler, “Bir dizisinde belki devamı olur. Ama oyunculuğumuzu beğenmedi. Bunlar çok iyi müzisyenler ama oyunculukları zayıf dedi” diye cevap verdi.

“Gruplar dağılmak içindir”

Türkiyede kurulan grupların uzun soluklu olmaması konusunda ise Sakiler, “Gruplar dağılmak içindir MFÖ haricinde. Ama biz uzun yıllar seyircilerimize güzel şarkılar söyleyip sahne yapmak istiyoruz” diyerek duygularını dile getirdi.

Dünyadan Uzak, Canıma Minnet, Adımız Ayyaş, Selamı Var, Aşığın Kaderi, Doyamadım, Ölürüm Hasretinle gibi birçok parçayı seslendiren ünlü grup, gecenin finalinde sahneden alkışlar eşliğinde indi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 13 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı