Silivri Doğalgaz Depolama Tesisi önümüzdeki hafta açılıyor

Silivri’deki Türkiye'nin ilk doğalgaz depolama tesisi Kuzey Marmara Doğal Gaz Depolama (Faz III) projesi tamamlandı. Enerji Bakanı Fatih Dönmez, tesisin önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hizmete alınacağını açıkladı.

Gündem 08.12.2022, 22:14
Silivri Doğalgaz Depolama Tesisi önümüzdeki hafta açılıyor

Silivri Doğalgaz Depolama Tesisi önümüzdeki hafta açılıyor - Tıkla İzle

Silivride bulunan Kuzey Marmara Doğal Gaz Depolama (Faz III) projesi çalışmaları tamamlandı. Enerji Bakanı Fatih Dönmez Silivri Doğal Gaz Depolama Tesisinin 4,6 milyar metreküplük genişletme fazını tamamladığını ve önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Erdoğanın katılımıyla açılacağını söyledi.

Dünyada enerji krizinin gündemde olduğu bu dönemde Türkiye, Marmara Denizinin tabanındaki eski doğalgaz sahasına 4.6 milyar metreküp doğalgaz depolayacağı dev bir projeyi hayata geçiriyor. Proje ile depolama alanı 4.6 milyar metreküp depolama alanı, günlük 75 milyon metreküp ise geri üretim yapılacak. Bu amaçla Marmara Denizinde Anadolu-01 ve Aras platformları kuruldu. Sabit deniz platformlarının altına toplam 18 kuyu açıldı. Önümüzdeki hafta açılacak tesis, kendi alanında Avrupadaki en büyük tesis olma özelliğini de taşıyor.

banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı