Sözleri tepki çeken İBB Genel Sekreter yardımcısı istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli görevinden istifa etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nın Yeşim Meltem Şişli'nin istifasını kabul ettiği belirtildi.

Gündem 10.02.2020, 18:21 10.02.2020, 18:21
Sözleri tepki çeken İBB Genel Sekreter yardımcısı istifa etti

Hürriyetten İsmail SAYMAZın haberine göre; Şişlinin hakkında yürütülen soruşturmanın selameti açısından istifa ettiği öğrenildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlunın Yeşim Meltem Şişlinin istifasını kabul ettiği belirtildi.

NE OLMUŞTU

Genel Sekreter Yardımcısı Şişli hakkında İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İSMEKin çalışanlarına aşağılayıcı ve ayrımcı ifadeler kullandığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılmıştı.

İSMEK eski bölge sorumlusu 19 kadın, kendilerine hakaret ettikleri gerekçesiyle İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Şişli hakkında, İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme suçundan soruşturma başlattığı öğrenilmişti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da iddiaların ardından, Yeşim Meltem Şişlinin ifadesinin alınması için 5 müfettiş görevlendirmişti.

SKANDAL SÖZLERİ BÜYÜK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Şikayette bulunan İSMEK çalışanları Şişli’nin kendilerine, Kaçınız bekarsınız, bir el kaldırın bakalım. Bu ne böyle, hepsi bekar neredeyse. Bunları akşam itfaiyecilerle buluştursanız müdür bey. Bir gece organize edin hemen, eşleşsinler. En şanslı müdür bu müdür, bu kadar kadınla çalışıyor... Size araç da vermemişler. Bu sıcakta başınız da kapalı, ne yapıyorsunuz, terliyorsunuzdur ve kokuyorsunuzdur... Bence hiçbiriniz yönetici değilsiniz, formasyonunuz yok bir kere... Hepinizin diksiyonları berbat, acil eğitim almalısınız... dediğini iddia etmişti.
Hürriyet

Yorumlar (0)
banner51
24°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:26
Güneş 06:51
Öğle 13:00
İkindi 16:19
Akşam 18:59
Yatsı 20:18